Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Özensizlik

Özensizlik

214 kez okundu.

“Ancak İsrail’den puta tapılan yerleri kaldırmadı. Ama yaşamı boyunca yüreğini RAB’be adadı.(2.Tarihler 15:17)

Kral Asa dışsal olarak, hayatının görünen yanlarında tam bir itaat göstermemekteydi. En önemli olduğunu düşündüğü alanlarda itaatkardı, ama her şeyiyle tam olarak doğru bir insan değildi. “Hayatımdaki o şey pek de önemli değil” gibi bir düşünceye sahip olmamaya dikkat edin. Sizin için pek de önemli olmayan şey Tanrı için çok büyük bir öneme sahip olabilir. Tanrı çocukları için hiçbir şey önemsiz bir konu olarak görülmemeli. Daha ne zamana kadar Tanrı’nın bize bir şey öğretme çabalarını engelleyeceğiz? Tüm bunlara rağmen Tanrı yine de bize öğretmek için gayret etmeyi sürdürür ve hiçbir zaman sabrını yitirmez. “Biliyorum Tanrı’yla iyi bir ilişkim var” diyebilirsiniz, ama “yüksek yerler” hayatınızda duruyorsa, hâlâ bir itaatsizlik söz konusudur. Tanrı’yla iyi bir ilişkiniz olduğunu düşündüğünüz halde Tanrı’nın hâlâ sizi şüpheye düşürecek bir şeylere sebep olmasına itiraz mı ediyorsunuz? Tanrı ne zaman bir konuda size şüphe verirse, ne olursa olsun yanlış yaptığınız şeyi derhal bırakın. Hayatımızdaki hiçbir şey Tanrı için uğraşmaya değmeyecek kadar değersiz bir detay değildir.

Fiziksel veya zihinsel yaşantınızla ilgili özensiz davrandığınız şeyler var mı? Varsa önemli konuların hepsinde doğruyu yaptığınızı düşünebilirsiniz, ama dikkatsizsiniz; gerektiği gibi yoğunlaşmakta, dikkatinizi vermekte başarısızlığa uğruyorsunuz. Kalbiniz bir gün bile atmaktan nasıl vazgeçmiyorsa siz de hayatınızdaki konulara ruhsal olarak yoğunlaşmaktan vazgeçmemelisiniz. Erdemli olmaktan vazgeçip de erdemli olamayacağınız gibi, ruhsal olmayı bırakıp ruhsal kalamazsınız. Tanrı tamamen O’na ait olmanızı istiyor ve bu da özen gerektirir. Bunun için inanılmaz zaman gerekir. Yine de bazılarımız sadece birkaç dakikalık gayretle doruktan doruğa ulaşıp tüm problemlerimizin üzerine çıkabileceğimizi sanmayı sürdürür.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın