Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İmanı Parçalayan Acılar

İmanı Parçalayan Acılar

112 kez okundu.

“Kayalık yerlere ekilenler ise, işittikleri sözü hemen sevinçle kabul eden, ama kök salamadıkları için ancak bir süre dayanan kişilerdir. Böyleleri Tanrı sözünden ötürü sıkıntı ya da zulme uğrayınca hemen sendeleyip düşerler.” (Markos 4:16-17)

Bazılarının imanı, acılarla bina edilmektense, yıkılır. İsa bunu biliyor ve buradaki tohum benzetmesinde bunu açıklıyordu. Söz’ü duyan bazı kişiler onu ilk etapta memnuniyetle kabul etmekte ancak acılar, onları sonrasında imandan uzaklaştırmaktadır.

Dolayısıyla dertler, imanı her zaman güçlendirmez. Bazen onu parçalar. Sonrasındaysa İsa’nın paradoks niteliğindeki sözleri gerçek olur: “Kimde yoksa, elindeki de alınacak” (Markos 4:25).

Bu, imanımızın daha da güçlenmesi ve boş çıkmaması için, gelecek lütfa sağlam bir imanla acılara katlanma çağrısıdır (1. Korintliler 15:2). “Kimde varsa, ona daha çok verilecek” (Markos 4:25). Tanrı’nın acılardaki tasarısını bilmek, acılarla büyümenin başlıca yollarından biridir.

Eğer çektiğiniz acıların boşuna olduğunu, Tanrı’nın kontrolde olmadığını veya O’nun kafasına göre ya da zalimce davrandığını düşünüyorsanız, acılarınız sizi (olması gerektiği gibi) her şeyden uzaklaştırıp Tanrı’ya götürmek yerine, sizi Tanrı’dan uzaklaştıracaktır. Dolayısıyla, Tanrı’nın lütfuna olan imanımızın içerisinde, O’nun acılar aracılığıyla da lütuf bahşettiğine iman etmemiz hayati önem taşımaktadır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın