Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Dua Zamanı

Dua Zamanı


Kadına şiddete hayır! Bu konuda hep birlikte dua edelim!

KADINA ŞİDDETE HAYIR!

  • Ülkemizde kadınlara ve çocuklara karşı şiddetin son bulması için,
  •  Şiddet uygulayan insanların yüreklerindeki şiddet yerine gerçek sevginin yer bulması için,
  • Ülkemizdeki Yönetim ve Adalet sistemi için, öyle ki her türlü şiddeti sonlandıracak doğru kararlar alabilmeleri için Tanrı’dan gelen bir güç ve bilgelikle dolmaları için 
  • Türkiye’deki Kilise olarak, biz Hristiyanlar çözümün parçası olmak istiyoruz. Tanrı’nın sevgisini şiddet uygulayan ve şiddet görenlere daha fazla ulaştırabilmemiz için

Küresel Isınma! Bu konuda hep birlikte dua edelim.

KÜRESEL ISINMA VE ÇEVRE

Her geçen gün  küresel ısınma , değişen ekosistem, kaybolan canlı türleri olayları ilerliyor ve geri dönüşü olmayan bir yola doğru devam ediyor. Etkilerini görmeye başlamış olsakta gelecek kuşakların yaşayacaklarının yanında henüz bir şey görmüş değiliz. Rab’bimizin mükemmel yarattığı bu dünyayı korumak, bize verdiği doğal kaynakları Rab’bi onurlandıracak şekilde kullanmak  biz Mesih İnanlıların başlıca sorumluluklarından biridir. 

Küresel Isınma, değişen ekosistem, katledilen canlı türleri konularında dua edelim. Aynı zamanda bu konularda bireysel olarak bizlerin günlük hayatta ve ülke yöneticilerinin ülkeler bazında  sorumluluklarını daha fazla sahiplenmesi için dua edelim.


Mülteci! Bu konuda hep birlikte dua edelim.

1) İnsan hakları ve insan onurunun her şeyin üstünde geldiğini UNUTMAYALIM bu konuda daha bilinçli olabilmemiz için.

2) Haklar ve özgürlüklerin “önce benim, önce bizim için değil herkes için” olması gerektiğini herkes anlayabilmesi için.

3) Ayrımcılığın, nefret söyleminin bir suç olduğunu ve hepimize zarar verdiğini bunun yerine daha fazla sevgi ve anlayışa sahip olabilelim.

4) Dayanışmanın herkes için gerekli olduğunu ve hepimizi özgürleştireceğinin farkına varabilmemiz için.

5) Tanrı’nın sevgisini mültecilerle ayrım yapmadan paylaşabilmemiz için.

Mülteciler 

Ülkemiz ve dünyamızın içinden geçmekte oldugu bu zorlu ekonomik süreçte hep birlikte dua edelim. 

1) İşlerini kaybeden ve geçim sıkıntısı içindeki insanlar için dua edelim. 

2) Ekonomilerin başındaki liderlerin hikmetli ve adaletli kararlar verebilmesi için dua edelim. 

3) Zor durumdaki insanlara ve esnafa karsı toplumun daha duyarlı ve dayanışma içinde destek olması için dua edelim. 

4) Dünya’da yıllardır yoksulluk içinde yaşamakta olan ülkeler için dua edelim.

İşsizlik ve Ekonomik Durgunluk