Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Neye inanıyoruz ?

Neye inanıyoruz ?

Kutsal Kitap’ın, Tanrı’nın dünyaya sevgisini açığa vuran, ilham veren, yanılmaz, güvenilir, değişmeyen Tanrı sözü olduğuna inanıyoruz. Bize kendisini Baba, Oğul ve Kutsal Ruh’ta açıklayan tek Tanrı’ya iman ediyoruz. Rab İsa Mesih’in tanrısallığına, bakireden doğumuna, günahsız yaşamına, mucizelerine, çarmıhta kanını döktüğüne, bizim uğrumuza ve kurtuluşumuzu sağlamak için ölüp görkemle ve bedensel dirilişine, Baba’nın sağına yükselişine, İsa Mesih’in yeniden yeryüzüne geleceğine inanıyoruz. 

Yeryüzündeki tüm insanlığın kaybolduğuna, günahlı olduğuna  ve Tanrı’nın yargısıyla karşı karşıya olduğuna bunun için İsa Mesih’in kurtuluşun tek yolu olduğuna, kayıp ve günahkâr insanların kurtuluşu için günahtan tövbe ve İsa Mesih’e iman etmenin Kutsal Ruh tarafından yeniden doğuş ile tamamlandığına inanıyoruz.  

Tanrı’nın,  İsa Mesih aracılığıyla akladıklarının bulunacağı cennetteki sonsuz yaşama ve günahkârların cehennemde uğrayacağı ebedi cezaya inanıyoruz. Kutsal Ruh’un, her Hristiyan’ın tanrısal bir yaşam sürmesini sağlayan mevcut hizmetine inanıyoruz. Rab İsa Mesih’e inananların ruhsal birliğine ve tüm gerçek inananların O’nun bedeninin, yani tek, kutsal ve sarsılmaz kilisenin üyeleri olduğuna inanıyoruz. 

Müjdeleme yani kurtuluş mesajını ancak İsa Mesih’e iman yoluyla ve lütufla paylaşılması ve duyurulması  ve öğrenciliğin yani imanda olgunlaşmanın, İsa Mesih’in tüm takipçilerinin sorumluluğu olduğuna inanıyoruz. Tanrı’nın insan cinselliği ile ilgili planının yalnızca evlilik sınırları içerisinde ifade edileceğine, Tanrı’nın kadın ve erkeği birbirini tamamlamak için yapılmış benzersiz biyolojik kişiler olarak yarattığına inanıyoruz. Tanrı, erkek ve dişi arasında tek eşli evliliği, ailenin temeli ve insan toplumunun temel yapısı olarak kurdu. Bu nedenle, evliliğin yalnızca bir erkek ve bir kadının birleşimi olduğuna inanıyoruz. 

Kendimizi dua etmeye, Rabbimizin hizmetine, O’nun yaşamlarımız üzerindeki otoritesine ve müjdecilik hizmetine adamamız gerektiğine inanıyoruz.  AMİN!