Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İşinize Mi Tapıyorsunuz?

İşinize Mi Tapıyorsunuz?

226 kez okundu.

“Biz Tanrı’nın emektaşlarıyız…” (1.Korintliler 3:9)

Tanrı için yaptığınız, ama Tanrı’ya yoğunlaşmanızı engelleyen işlere dikkat edin. Hıristiyan emektaşların pek çoğu işine tapınmaktadır. Halbuki hizmet edenleri ilgilendiren tek şey Tanrı’ya yoğunlaşmak olmalıdır. Bu da zihinsel, ahlaksal veya ruhsal kısıtlamalar bakımından hayatın sınırlarının Tanrı çocuğuna sağladığı özgürlükle serbest olduğu anlamına gelir; yani değişken olan değil, tapınan bir Tanrı çocuğu söz konusudur. Hizmetkârın Tanrı’ya yoğunlaşmasının belirtisi olan bu son derece ciddi konuda eksik olması, işinin yükü altında ezilmesi demektir. Bu kişi bedeninde, aklında ve ruhunda özgürlüğe sahip olmayışıyla kendini sınırlar. Sonuç olarak tükenir ve biter. Hayattan hiçbir şekilde tat alamaz ve özgürlüğü yaşayamaz. Sinir sistemi, aklı ve yüreği öylesine bir yenilgiye uğramıştır ki, Tanrı’nın bereketi bu kişi üzerinde varlık gösteremez.

Ancak bunun tersi de doğrudur. Tanrı’ya yoğunlaştığımızda hayatımızın sınırları yalnızca Tanrı’nın hakimiyeti ve kontrolü altında özgürdür. Artık iş için üzerinizde olan bir sorumluluk yoktur. Sahip olduğunuz tek sorumluluk, Tanrı’yla sürekli bir yakınlık ve hiçbir şeyin O’nunla işbirliğinizi engellemesine izin vermemektir. Kutsallaştırılmanın ardından gelen özgürlük bir çocuğun özgürlüğüdür ve yaşamınızı dibe sürükleyen şeyler artık kaybolmuştur. Fakat tek bir şey için özgür kılındığınızı unutmayın – bu da iş Arkadaşınıza tam olarak adanmış olmaktır.

Tanrı’nın bizi hazırladığı konularda nereye yerleştirileceğimize karar verme veya peşin hükümlerde bulunma hakkına sahip değiliz. Tanrı her şeyi kendisi düzenler ve bizi her nereye koyarsa koysun en önemli hedefim, o görevde yaşamımı tüm yüreğimle O’na adamamdır. “Çalışmak için eline ne geçerse, var gücünle çalış…” (Vaiz 9:10).

Yazar: OSWALD CHAMBERS


Bir yanıt yazın