Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Heves Kırıklığıyla Olan Mücadelede Örnekler

Heves Kırıklığıyla Olan Mücadelede Örnekler

135 kez okundu.

Bedenim ve yüreğim tükenebilir. Ama Tanrı yüreğimde güç, bana düşen paydır sonsuza dek. (Mezmurlar 73:26)

Buradaki fiil kelimesi kelimesine “tükenmek” fiilidir, “tükenebilmek” değil. Tanrı’yla mest olmuş olan bu vaiz, yani Asaf, şöyle demektedir: “Bedenim ve yüreğim tükenmekte!” Umutsuzum! Hevesim kırık! Ama sonra aniden, kendi umutsuzluğuna karşı savaş açar: “Ama Tanrı yüreğimde güç, bana düşen paydır sonsuza dek.”

Mezmur yazarı, heves kırıklığına teslim olmamaktadır. İmansızlıkla karşı saldırıyla mücadele etmektedir.

Esasen, kendisi şöyle demektedir: “Kendi içimde oldukça zayıf, çaresiz ve aciz hissediyorum. Bedenim bitkin ve yüreğimse neredeyse ölü. Ama bu umutsuzluğun sebebi ne olursa olsun, teslim olmayacağım. Tanrı’ya güvenecek, kendime güvenmeyeceğim. Gücüm ve bana düşen pay O’dur.”

Kutsal Kitap ruhsal çöküntülerle başa çıkmaya çalışan imanlı örnekleriyle doludur. Mezmurlar 19:7 şöyle der: “RAB’bin yasası yetkindir, cana can katar.” Burada imanlının canının bazen can bulmaya ihtiyaç duyduğu açıkça kabul edilmektedir. Ayrıca eğer can bulmaya ihtiyacı varsa, bir anlamda “ölüdür” de. Böyle hissediyordur.

Davut da Mezmurlar 23:2-3’te aynı şeyi söylemektedir: “Beni sakin suların kıyısına götürür. İçimi tazeler.” “[RAB’bin] gönlüne uygun biri” (1. Samuel 13:14) tazelenmeye, ferahlamaya ihtiyaç duyar. Susuzluktan ölüyordur ve bitkin düşmek üzeredir ama Tanrı, canı suların kıyısına götürmüş ve bu cana tekrardan yaşam vermiştir.

Tanrı bu tanıklıkları Kutsal Kitap’a, umutsuzluk imansızlığıyla mücadele edebilmemiz için yerleştirmiştir. Biz de Tanrı’nın vaatlerine olan imanın yumruklarıyla mücadele ederiz: “Tanrı yüreğimde güç, bana düşen paydır sonsuza dek.” Bunu kendimize vaaz ederiz. Ayrıca bunu Şeytan’ın yüzüne çarparız. Ayrıca buna inanırız.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın