Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Görevi Sürdür

Görevi Sürdür

373 kez okundu.

“…Zaman uygun olsun olmasın bu görevi sürdür…” (2.Timoteos 4:2)

Pek çoğumuz yalnızca “zaman uygun olmadığında” “görevi sürdürmemiz” gerektiğini düşünüyor. Buradaki zaman belli bir vakte işaret etmez; bize işaret eder. Bu ayette, “…Tanrı sözünü duyur. Zaman uygun olsun olmasın, bu görevi sürdür…” diyor. Diğer bir deyişle nasıl hissedersek hissedelim “bu görevi” sürdürmeliyiz. Eğer yalnızca keyifli olduğumuzda yaparsak, bazılarımız öyle bir durumdadır ki hiçbir zaman hiçbir şey yapamaz. Bazılarımız ruhsal alemde tam bir işsizdir. Ruhsal olarak güçsüz ve zayıftır, kendilerine ruhsal olarak bir ilham verilmediği sürece bir şey yapmayı reddederler. Tanrı’yla ilişkimizin doğru olduğunun kanıtı, ilham almış olalım ya da olmayalım elimizden gelenin en iyisini yapmaktır.

Hıristiyan bir hizmetkârın düşebileceği en vahim tuzaklardan biri, kendisine ilham geldiği o anları kafasından çıkaramamaktır. Tanrı’nın Ruhu size bir esin, bir sezgi verdiğinde, “İşte bu anı yaşadım ya, Tanrı için hep böyle biri olacağım!” deme eğilimi içerisindesiniz. Hayır, böyle biri olmayacaksın, Tanrı bunu kontrol edecektir. Bu zamanlar tamamen Tanrı’nın armağanıdır. Bu zamanları kendi istediğinizle elde edemezsiniz. Eğer bu istisnai zamanlarda Tanrı için en iyisini yapacağınızı söylerseniz, aslında O’nun için çekilmez bir yük olursunuz. Tanrı kendi esininde sizi bilinçli olarak uyanık tutmadığı sürece hiçbir şey yapamazsınız. En iyi anlarınızdan kendinize bir ilah oluşturursanız, Tanrı’nın hayatınızda söndüğünü ve siz O’nun işinde sadık olup size verdiği istisnai anlara takılıp kalmamayı öğrenene dek bir daha geri gelmediğini görürsünüz.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın