Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İmanlı Yanlışlıkla Tanrı’yı Suçlayabilir Mi?

İmanlı Yanlışlıkla Tanrı’yı Suçlayabilir Mi?

338 kez okundu.

“…Tanrı’nın bütün vaatleri Mesih’te ‘evet’tir. Bu nedenle… Mesih aracılığıyla Tanrı’ya ‘Amin’ deriz.” (2.Korintliler 1:20)

İsa’nın Matta 25:14-30’da anlattığı talantlar benzetmesi kabiliyetlerimizi yanlış değerlendirebileceğimiz konusunda bir uyarıdır. Bu benzetmenin ne doğal armağanlarla ne de yeterliliklerimizle bir ilgisi vardır; ancak Pentikost Günü’nde verilen Kutsal Ruh armağanıyla ilgilidir. Ruhsal kabiliyetlerimizi asla eğitimimiz veya zekâmız temelinde ölçmemeliyiz; ruhsal konulardaki kabiliyetlerimiz Tanrı’nın vaatleri temelinde değerlendirilir. Tanrı’nın sahip olmak istediğinden daha azını verirsek, “Bana verdiğinden daha fazlasını istiyorsun, benden çok şey istiyorsun ve ben bu konumda sana bağlı kalamıyorum” diyen köle gibi Tanrı’ya iftirada bulunuruz. Tanrı’nın Her Şeye Gücü Yeten Ruhu söz konusu olduğunda asla “yapamam” demeyin. Kendi yeteneklerinizin konunun özünde sizi sınırlamasına izin vermeyin. Eğer Kutsal Ruh’u aldıysak, Tanrı Kutsal Ruh’un işlerinin bizde görünmesini ister.

Köle efendisini her konuda yargılarken aslında kendisini mahkûm etmiş oldu, sanki “Benden taleplerin bana verdiklerinden kat kat fazla” diyordu. “Siz öncelikle O’nun egemenliğinin ve doğruluğunun ardından gidin, o zaman size bütün bunlar da verilecektir” (Matta 6:33) diyen Tanrı’nın sözlerinden sonra kaygı çekmeye cüret ederek Tanrı’ya iftirada bulunduğunuz oldu mu? Kaygılanmak tam olarak bu kölenin ima ettiği şeydir – “Biliyorum istediğin beni korunmasız ve savunmasız bırakmak”. Ruhsal âlemde tembel olan kimsenin her zaman, “Yeterli bir değişim yaşamadım” deme tehlikesi vardır. Tembel kişiler diğer insanları her zaman başına buyruk bir şekilde izlerler.

Ruhsal meselelerdeki kabiliyetlerimizin ve yeterliliklerimizin Tanrı’nın vaatleri temeline dayandığını ve Tanrı’nın vaatleri ile ölçüldüğünü hiçbir zaman unutmayın. Tanrı vaatlerini gerçekleştirmeye yeterli midir? Yanıtımız Kutsal Ruh’u alıp almadığımıza bağlıdır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın