Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Rab’bi Üzmeyin

Rab’bi Üzmeyin

225 kez okundu.

“İsa, ‘Filipus’ dedi, ‘Bunca zamandır sizinle birlikteyim. Beni daha tanımadın mı?…’ ” (Yuhanna 14:9)

Rabbimiz her seferinde bize hayretler içerisinde bakıyor – “içten olmayışımıza” şaşırıyor. Anlayışımızın kıt ve yavaş olmasını sağlayan kendi fikirlerimizdir, ama içten olursak hiçbir zaman anlayışı kıt olmayız; kavrayışımız her zaman açık olur. Filipus olağanüstü bir gizemin kendisine esinlenmesini bekliyordu, ama esinin tanıdığını sandığı İsa’da olabileceğini düşünmüyordu. Tanrı’nın gizemi gelecekte gerçekleşecek bir şeyde değildir – her ne kadar gelecekte karşı konulmaz, çok ciddi bir olayla gerçekleşmesini beklesek de Tanrı’nın gizemi aslında şu andadır. İsa’ya itaat etmekte isteksiz davranmıyoruz belki ama, “Rab, bize Baba’yı göster” (Yuhanna 14:8) sorumuzla muhtemelen O’nun yüreğini kırıyoruz. O da bize hemen şu yanıtı veriyor: “O’nu görmüyor musun? O her zaman yanı başımızdadır ve O her yerdedir.” Tanrı’nın kendisini çocuklarına göstermesini istiyoruz, ama Tanrı kendisini yalnızca çocuklarında açıklar. Ve diğer insanlar kanıt görmesine rağmen Tanrı çocuğu görmez. Tanrı’nın bizde ne yaptığını tam olarak bilmek isteriz, ama O’ndan beklentilerimizin tam olarak farkında olup beklentilerimizde mantıklı ve dengede kalmamız mümkün değildir. Tanrı’dan istediğimiz sadece deneyimse, bu deneyimlerin farkında olmamız yolumuzda engel oluşturur ve Rab’bi üzeriz. Sorduğumuz mutlak sorular İsa’nın yüreğini kırar, çünkü bir çocuğun soruları gibi değildirler.

“Yüreğiniz sıkılmasın…” (14:1, 27). Acaba yüreğimin sıkılmasına izin vererek İsa’yı üzüyor muyum? Eğer İsa’ya ve O’nun vasıflarına inanıyorsam, kendi inancıma göre mi yaşıyorum? Yüreğimi rahatsız edecek herhangi bir şeye veya aklımda temelsiz ve dengesiz sorular belirmesine izin veriyor muyum? Her şeyi O’ndan gelir gibi kabul eden kesin ve tartışılmaz ilişkiye ulaşmalıyım. Tanrı bizi asla gelecekte bir zamana yönlendirmez, her zaman şu ana ve şimdiye yönlendirir. Rab’bin şu anda burada olduğunun ve kavuştuğunuz özgürlüğün doğrudan O’nun elinden geldiğinin farkına varın.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın