Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sönmeyen Işık

Sönmeyen Işık

“Ve biz hepimiz peçesiz yüzle Rab’bin yüceliğini görerek…” (2.Korintliler 3:18)

Tanrı’nın kulu öylesine yalnız kalmalıdır ki yalnız olduğunun farkına varmamalıdır. Hıristiyan yaşamının ilk dönemlerini hayal kırıklıkları ziyaret eder – diğer bir deyişle önceden bir ışık gibi parlayan insanların ışığı artık sönmeye ve önceden bizimle birlikte emek veren kişiler artık aramızdan ayrılmaya başlamıştır. Buna o kadar alışmalıyız ki yalnız olarak ayakta durduğumuzun farkına varmamalıyız. Pavlus şöyle dedi:, “…benden yana çıkan olmadı, hepsi beni terk etti… Rab yardımıma gelip beni güçlendirdi…” (2.Timoteos 4:16-17). İmanımızı sönmek üzere olan ışıklar üzerine değil, ama asla sönmeyecek olan Işık temeline kurmalıyız. “Önemli” bireyler aramızdan ayrıldığında –ayrılışlarının sözde değil gerçekten olduğunu fark ettiğimizde– o kadar üzülürüz ki, yapılabilecek tek şey vardır, o da Tanrı’nın yüzüne bakmaktır.

Hiçbir şeyin Tanrı’nın yüzüne sarsılmaz bir kararlılıkla bakmanızı engellemesine izin vermeyin. Vaaz vereceğiniz zaman söyleyeceklerinizle ilgili önce Tanrı’nın yüzüne bakın. Böylece tüm paylaşımda Tanrı’nın yüceliği görülür. Hıristiyan bir hizmetkâr daima Tanrı’nın yüzüne bakıp sonra insanlara konuşan kişidir. Mesih’in hizmetinin özelliği, barındırdığı bilinç dışı ve kalıcı yüceliktir – “Musa… RAB’le konuştuğu için yüzü ışıldıyordu, ama kendisi bunun farkında değildi” (Mısır’dan Çıkış 34:29).

Şüphelerimizi açık bir şekilde ifade etmeye ya da Tanrı’yla yaşamımızın gizli zevklerini dışa vurmaya çağrılmadık. Hizmetkârın yaşamının sırrı, her zaman Tanrı’yla uyum içerisinde yaşamaktır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın