Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hizmetin Temel Amacı

Hizmetin Temel Amacı

141 kez okundu.

Bizler geri çekilip mahvolanlardan değiliz; iman edip canlarının kurtuluşuna kavuşanlardanız. (İbraniler 10:39)

Sevginin anlık maliyetine bakıp Tanrı’nın sonsuz üstünlükteki vaatlerine duyduğunuz güvenden geri çekilmeyin. Geri çekilirseniz, yalnızca vaatlerdeki hakkınızı kaybetmekle kalmaz, mahvolursunuz.

Cehennem tehlikesi, geri çekilip çekilmediğimize ya da sona kadar dayanıp dayanmadığımıza göre değişmektedir. Söz konusu cehennemdir, yalnızca muallaktaki birkaç ilave ödülden mahrum kalacak olmak değil. İbraniler 10:39 şöyle diyor: “Bizler geri çekilip mahvolanlardan değiliz.” Bu sonsuz yargıdır.

Bu yüzden, birbirimizi şöyle uyarıyoruz: Yoldan sapma. Dünyayı sevme. Söz konusu şeyin ufak bir şey olduğunu sakın düşünme. Tanrı’nın vaatlerini günahın vaatleri kadar önemsememe ihtimalinden, o korkunç ihtimalden kork. İbraniler 3:13-14’ün dediği gibi, “‘Gün bugündür’ denildikçe birbirinizi her gün yüreklendirin. Öyle ki, hiçbirinizin yüreği günahın aldatıcılığıyla nasırlaşmasın. Çünkü Mesih’e ortak olduk. Yalnız başlangıçtaki güvenimizi gevşemeden sonuna dek sürdürmeliyiz.”

Ancak temelde, bu vaatlerin ne denli kıymetli olduğuna odaklanmamız ve birbirimize, Mesih’in bizim için satın aldığı ödüle her şeyden çok değer vermemiz için yardımcı olmamız gerekir. İbraniler 10:35’in söylediği şeyi birbirimize söylememiz gerek: “Onun için cesaretinizi yitirmeyin; bu cesaretin ödülü büyüktür.” Sonrasında da birbirimize bu ödülün büyüklüğünü görmemiz için yardımcı olmalıyız.

Vaazın temel görevi, küçük grupların ve kilisenin tüm hizmetlerinin temel amacı budur. Amaç insanların, Mesih’in O’nu dünyadan daha değerli görecek olan her bir kişi için satın aldığı şeyin ne denli yüce olduğunu görmesine yardımcı olmak, onların bunu görmesine ve bunun tadını çıkarmasına yardımcı olmaktır. Öyle ki, Tanrı’nın sonsuz değeri bu insanların yaşadığı tatminle ve böylesi yüreklerin sunacağı kurbanlarla parlasın.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın