Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Diriliş Karşısındaki Şaşkınlık

Diriliş Karşısındaki Şaşkınlık

148 kez okundu.

Sevgili kardeşler, şimdi bu benim size yazdığım ikinci mektuptur. Her iki mektubumda da bu konuları anımsatarak temiz düşüncelerinizi uyandırmaya çalıştım. (2. Petrus 3:1)

Diriliş Bayramı yaklaşırken, gelin, İsa’nın dirilişinin bizim için taşıdığı anlam karşısında şükran, sevinç, hayranlık ve şaşkınlık duygularımızı uyandıralım. Düşmüş doğamızın laneti şudur ki, bizi bir zamanlar heyecanlandıran şeyler şimdi sıradanlaşmaktadır. Gerçek değişmemiştir. Değişen biziz.

Kutsal Kitap bu yüzden vardır. Petrus, iki mektubunun da “anımsatma” aracılığıyla kişileri “uyandırmak” için yazıldığını söylemektedir.

Öyleyse, biz de anımsayarak aklımızda temiz düşünceler uyandıralım.

Tanrı İsa’yı ölümden diriltmekle ne yapmıştır? Kutsal Kitap’ın buna verdiği birkaç cevap var.

İsa’nın dirilişi sayesinde, yaşayan bir umutla yeniden doğarız.

1. Petrus 1:3 – Rabbimiz İsa Mesih’in Tanrısı ve Babası’na övgüler olsun. Çünkü O büyük merhametiyle yeniden doğmamızı sağladı. İsa Mesih’i ölümden diriltmekle bizi yaşayan bir umuda, çürümez, lekesiz, solmaz bir mirasa kavuşturdu.

İsa’nın dirilişi sayesinde, uğruna yaratıldığımız görkeme Tanrı artık sahiptir. Bizi bekleyen son, O’nu olduğu gibi görmektir.

1. Petrus 1:21 – “Tanrı O’nu ölüler arasından diriltti ve kendisine yücelik verdi.” (Thomas Cosmades Çevirisi)

Yuhanna 17:5, 24 – “Baba, dünya var olmadan önce ben senin yanındayken sahip olduğum yücelikle şimdi beni yanında yücelt… Baba, bana verdiklerinin de bulunduğum yerde benimle birlikte olmalarını ve benim yüceliğimi, bana verdiğin yüceliği görmelerini istiyorum. Çünkü dünyanın kuruluşundan önce sen beni sevdin.”

Dirilmiş Rab İsa’nın kendisi sizi uyandırsın ve aklınızda tapınmaya, bağlılığa ve sevince yönelik temiz, derin düşünceler yeşertsin.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın