Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ne İstiyorsun?

Ne İstiyorsun?

286 kez okundu.

“…büyük şeyler peşinde mi koşuyorsun?…” (Yeremya 45:5)

Büyük bir insan olmaktansa büyük şeylerin peşinden mi koşuyorsunuz? Tanrı, sadece armağanlarını almakla kalmayıp aynı zamanda kendisiyle daha yakın bir ilişkiye sahip olmanızı istiyor – O’nu tanımanızı istiyor. İstediğimiz büyük şeyler bile anlıktır. Aradığınız, Tanrı’nın size verebileceklerinden çok Tanrı’nın kendisi ise, Tanrı’yla doğru bir ilişki kurmaktan daha kolay bir şey yoktur.

Eğer şu ana kadar yaşadığınız süreç Tanrı’dan yalnızca bir şeyler dilemekle geçtiyse, teslimiyetin ne anlama geldiği hakkında zerre kadar bir şey anlamamışsınız demektir. Sadece kendi anlayışınıza göre iyi bir Hıristiyan olmuşsunuz demektir. “Tanrı’ya Kutsal Ruh’unu vermesi için yakardım, ama beklediğim huzuru ve esenliği vermedi” diyerek itiraz ediyorsunuz. Ve o anda Tanrı parmağıyla asıl nedene dokunuyor – gerçekte Rab’bi aramıyorsunuz; kendi çıkarınız için bir şeyler diliyorsunuz. İsa şöyle dedi: “Dileyin, size verilecek…” (Matta 7:7). Dilediğiniz şey için Tanrı’dan ricada bulunun ve yanlış bir şey dilemiş olmaktan rahatsız olmayın. Çünkü O’na daha da yaklaştıkça başka şeyler için olan istekleriniz kaybolacaktır. “…Babanız nelere gereksinmeniz olduğunu siz daha O’ndan dilemeden önce bilir” (Matta 6:8). O zaman neden dilekte bulunalım? O’nu tanıyalım diye.

Büyük şeyler peşinde mi koşuyorsun? Hiç, “Ya Rab beni Kutsal Ruh’unla tam olarak doldur” dediniz mi? Eğer Tanrı sizi Kutsal Ruhu ile doldurmuyorsa, bunun sebebi kendinizi O’na tam olarak teslim etmemeyişinizdendir; hâlâ değiştirmeyi reddettiğiniz bir şeyler vardır. Kendinize Tanrı’dan ne istediğinizi ve bu şeyi neden istediğinizi sorun. Tanrı gelecekte mutlak bir şekilde yetkin olacağınız gün uğruna şu andaki yetkinlik düzeyinizi görmezden gelir. Sadece şu anda sizi bereketli ve mutlu yapmakla ilgilenmez, ama nihai yetkinliğiniz için sizde sürekli çalışır – “…Öyle ki, bizim bir olduğumuz gibi bir olsunlar” (Yuhanna 17:22).

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın