Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Görüş ve Karanlık

Görüş ve Karanlık

176 kez okundu.

“Güneş batarken Avram derin bir uykuya daldı. Üzerine dehşet verici zifiri bir karanlık çöktü.” (Yaratılış 15:12)

Tanrı bir imanlıya ne zaman bir görüş verse, sanki imanlıyı “elinin gölgesine” (Yeşaya 49:2) koyar. Böyle bir zamanda imanlının görevi sessiz kalıp dinlemektir. Aşırı ışıktan kaynaklanan bir “karanlık” vardır – işte bu dinleme zamanıdır.

Avram’la Hacer’in Yaratılış 16. bölümdeki öyküsü, karanlık zamanda Tanrı’nın ışığını göndermesini beklemeyip iyi olan öğüdü duyma konusuna çok güzel bir örnektir. Tanrı size bir görüş verirse ve bundan sonra karanlık gelirse, bekleyin. Eğer Tanrı’nın zamanını beklerseniz, Tanrı size verdiği görüşü hayatınızda gerçeğe dönüştürecektir. Hiçbir zaman Tanrı’nın verdiği sözleri yerine getirmesi için O’na yardımcı olmaya kalkmayın. Avram on üç yıllık bekleme dönemine girdi, ama tüm bu yıllar boyunca gerçekleşen şuydu – içinde var olan kendi kendine güvenme yetisi ortadan kaldırılmaktaydı. Kendi sağduyusuna güvenmeyi bıraktı. Sükûnetle geçen bu yıllar Tanrı’nın ondan hoşnut olmadığı yıllar değildi, terbiye edilme yıllarıydı. Yaşamınızı sevinç ve güven içerisindeymiş gibi göstermeye hiç gerek yok; sadece Tanrı’da durup bekleyin ve O’nda köklenin (bkz. Yeşaya 50:10-11).

İnsana hiç güveniyor muyum? Ya da şöyle diyelim, kendime ve diğer imanlılara güvenmemeyi öğrendim mi? Kitaplara, dualara yoksa yaşamımdaki diğer sevinçlere mi güveniyorum? Ya da Tanrı’nın kendisine değil de bereketlerine mi güveniyorum? “…Ben Her Şeye Gücü Yeten Tanrı’yım…” – El Şaday, En Kudretli Olan (Yaratılış 17:1). Hepimizin terbiye edilmesinin sebebi Tanrı’nın gerçek olduğunu bilmemiz içindir. Tanrı bizim hayatımızda gerçeğe dönüşür dönüşmez, insanlar bizim için birer gölge oluverirler. Diğer kutsalların yaptığı ve söylediği şeyler, Tanrı üzerine bina olmuş bir imanlıyı asla yıkamaz.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın