Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’ya Bakıyor Muyum?

Tanrı’ya Bakıyor Muyum?

160 kez okundu.

“Bana dönün, kurtulursunuz…” (Yeşaya 45:22)

Tanrı’nın bize elinde bereketlerle gelip bizi kurtarmasını mı bekliyoruz? O ise şöyle diyor: “…Bana dönün, kurtulursunuz…” Ruhsal olarak en büyük zorluk Tanrı’ya yoğunlaşmaktır ve bunu da zorlaştıran O’nun bereketleridir. Sıkıntılar hemen hemen her zaman Tanrı’ya bakmamızı sağlar, ama O’nun bereketleri dikkatimizi farklı yönlere çekme eğilimindedir. Dağdaki Vaazdan çıkartılabilecek en temel ders aklımız, yüreğimiz ve bedenimiz İsa Mesih’e odaklanana kadar ilgi duyduğumuz her şeyi sınırlamaktır. “Bana dönün…”

Bir Hıristiyan’ın nasıl olması gerektiğiyle ilgili çoğumuzun aklında bir resim vardır ve diğer imanlıların yaşamlarındaki bu resme bakmak bizim Tanrı’ya odaklanmamız için bir engel teşkil eder. Kurtuluş bu değildir – her şey bu kadar kolay değil. Buna karşılık olarak Tanrı şöyle diyor: “…Bana dönün, kurtulursunuz…”, “bir gün belki kurtulursunuz” demiyor. Eğer O’na yoğunlaşırsak aradığımız şeyi bulacağız. Tanrı bize, “…Bana dönün, kurtulursunuz…” demeyi sürdürdüğü sürece şaşkına döneriz ve sinirleniriz. Zorluklarımız, denenmelerimiz ve yarınla ilgili kaygılarımızın hepsi Tanrı’ya baktığımızda yok olup gider.

Uyanın ve Tanrı’ya bakın. Ümidiniz O’nda olsun. Ne kadar çok şey size baskı yapmaya çalışırsa çalışsın bunların hepsini bir kenara bırakıp O’na dönmekte kararlı olun. “…Bana dönün…” O’na döndüğünüz zaman kurtuluş sizindir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın