Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Birbirinizi Memnuniyetle Sevin

Birbirinizi Memnuniyetle Sevin

120 kez okundu.

Ey insanlar, RAB iyi olanı size bildirdi. Adil davranmanızdan, sadakati (merhameti/nezaketi) sevmenizden ve alçakgönüllülükle yolunda yürümenizden başka Tanrınız RAB sizden ne istedi? (Mika 6:8)

Kimse kendisine sevincinin bir başka kişiyi mutlu edeceği söylendiğinde sevilmediğini hissetmemiştir. Gösterdiğim bir nezaketi bana keyif veren bir şey olarak açıklarken hiçbir zaman bencillikle suçlanmadım. Aksine, sevgi eylemleri gönülsüzce yapılmadıkları ölçüde içtendirler.

Gönülsüzlüğün iyi bir alternatifiyse nötr olmak veya vazife icabı eylemde bulunmak değil, memnuniyet duymaktır. Sahici sevgi yüreği, nezaketi sever (Mika 6:8), yalnızca nezakette bulunmaz. Hristiyan hedonizmi, bu gerçeğin göz önünde bulundurulmasını zorunlu kılar.

Tanrı’yı sevip buyruklarını yerine getirmekle, Tanrı’nın çocuklarını sevdiğimizi anlarız. Tanrı’yı sevmek O’nun buyruklarını yerine getirmek demektir. O’nun buyrukları da ağır değildir. Çünkü Tanrı’dan doğmuş olan herkes dünyayı yener. (1. Yuhanna 5:2-4)

Bu cümleleri ters sırayla okuyun ve mantığı görün. İlk olarak, Tanrı’dan doğmak bu dünyayı yenen bir güç vermektedir. Bu, bize Tanrı’nın buyruklarının ağır olmadığı ifadesinin temeli veya dayanağı olarak verilmektedir (“çünkü” kelimesine dikkat edin).

Yani, Tanrı’dan doğmak Tanrı’nın isteğine karşı olmaya yönelik dünyasal arzumuzu yenen bir güç sağlamaktadır. Artık O’nun buyrukları “ağır” değildir, yüreğimizin arzusu ve sevincidirler. Tanrı sevgisi budur. Yalnızca O’nun buyruklarını yerine getirmemiz değil, ancak bunların aynı zamanda da ağır olmamasıdır.

Sonrasında 2. ayette, Tanrı’nın çocuklarına yönelik sevgimizin gerçekliğinin kanıtının Tanrı’ya yönelik sevgi olduğu söylenmektedir. Bu bize Tanrı’nın çocuklarına yönelik sevgimiz hakkında ne öğretmektedir?

Tanrı sevgisi, O’nun isteğini külfet olarak görerek değil de memnuniyetle yapmak olduğuna göre ve Tanrı sevgisi bizim O’nun çocuklarına yönelik sevgimizin gerçekliğinin ölçütü olduğuna göre, bu durumda Tanrı çocuklarına yönelik sevgimiz de aynı şekilde gönülsüzce değil, memnuniyetle ortaya konmalıdır.

Hristiyan hedonizmi sevgi hizmeti noktasında dimdik ayaktadır. Çünkü bizi yalnızca gönülsüz itaate değil, memnuniyet dolu itaate doğru sürüklemektedir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın