Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O’na Bakarak Değişmek

O’na Bakarak Değişmek

126 kez okundu.

‘Ve biz hepimiz peçesiz yüzle Rab’bin yüceliğini görerek yücelik üstüne yücelikle O’na benzer olmak üzere değiştiriliyoruz” (2. Korintliler 3:18)

Bir imanlının sergileyebileceği en büyük özellik Tanrı huzurunda tamamen peçesiz olmaktır; bu, imanlının yaşamının diğer insanlar için bir ayna olmasını sağlar. Ruh bizi doldurduğunda değiştiriliriz ve Tanrı’ya bakmakla O’nu yansıtan aynalar oluruz. Bir kişinin gerçekte Rab’bin yüceliğine bakıp bakmadığını her zaman söyleyebilirsiniz, çünkü iç varlığınız o kişinin Rab’bin karakterini yansıtıp yansıtmadığını hisseder. İçinizdeki aynayı lekeleyecek veya karartacak şeyler olmamasına dikkat edin.

Bizim en önemli kuralımız yaşamlarımızı Tanrı’ya açık tutmaya yoğunlaşmaktır. İş, yiyecek ve giyecek dahil her şeyi bir kenara bırakın. İşlerimizdeki meşguliyetimiz Tanrı’ya yoğunlaşmamızı engeller. Yaşamlarımızı tüm yönleriyle tam bir ruhsallıkta tutarak O’na bakma konumumuzu sürdürmeliyiz. Bunun dışındaki şeyler gelip geçsin; insanlar bizi istedikleri zaman eleştirsinler, ama hiçbir şeyin “Mesih’le birlikte Tanrı’da saklı olan” yaşamınızı gölgelemesine izin vermeyin (Koloseliler 3:3).

Telaş içerisinde yaşanan bir hayatın O’nda kaldığınız bu ilişkiyi bozmasına izin vermeyin. Buna izin vermek çok kolaydır, ama karşı durmalıyız. Hıristiyan yaşamının en zor dersi “Rab’bin yüceliğini bir aynada görür gibi görerek” yaşamayı öğrenmektir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın