Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hakiki İman, Mesih’in Gelişini Bekler

Hakiki İman, Mesih’in Gelişini Bekler

124 kez okundu.

Mesih de birçoklarının günahlarını yüklenmek için bir kez kurban edildi. İkinci kez, günah yüklenmek için değil, kurtuluş getirmek için kendisini bekleyenlere görünecektir. (İbraniler 9:28)

Günahlarınızın Mesih’in kanıyla kaldırıldığından ve O geldiğinde sizi Tanrı’nın gazabından koruyarak sonsuz yaşama kavuşturacağından emin olmak için ne yapmalısınız? Cevap şudur: Mesih’e, gelişini dört gözle bekleyecek bir şekilde iman edin.

Metin, O’nun “kendisini bekleyen” kişileri kurtarmak için geldiğini söylemektedir. Öyleyse nasıl hazır olacaksınız? Nasıl Tanrı’nın Mesih’teki bağışlamasını tecrübe edecek ve O’nunla buluşmak için hazırlanacaksınız? O’na, O’nu dört gözle bekleyecek bir şekilde iman ederek.

Mesih’i bu denli hevesle beklemek, temelde O’nu sevdiğimizin, O’na inandığımızın, O’na gerçekten, hakiki bir şekilde inandığımızın bir göstergesidir.

Yalnızca cehennemden kurtulma peşinde olan ancak Mesih’e hiçbir istek duymayan sahte bir iman da vardır. Böyle bir iman, kişiyi kurtaramaz. Kişinin içinde, Mesih’i dört gözle bekleyecek bir heves yaratmaz. Hatta, böyle bir iman Mesih’in olabildiğince geç gelmesini ister ki, bu dünyadan olabildiğince fazla faydalanabilsin.

Ama Mesih’i Kurtarıcı, Rab, Hazine, umut ve sevinç olarak görüp O’na sımsıkı bağlanan iman, bize Mesih’i dört gözle bekleten imandır. Üstelik kurtaran iman da bu imandır.

Bu nedenle size yalvarıyorum, dünyadan ve günahtan yüz çevirin. Mesih’e dönün. O’nu yalnızca bir yangın sigortası olarak değil, dört gözle beklediğiniz Hazine, Dost ve Rab olarak kabul edin, karşılayın ve benimseyin.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın