Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Yaratılışın Mesajı

Yaratılışın Mesajı

142 kez okundu.

Akıllı olduklarını ileri sürerken akılsız olup çıktılar. Ölümsüz Tanrı’nın yüceliği yerine ölümlü insana, kuşlara, dört ayaklılara, sürüngenlere benzeyen putları yeğlediler.(Romalılar 1:22-23)

Bir adam evlilik yüzüğünü kendi karısından daha çok sevse, bu büyük bir saçmalık ve büyük bir trajedi olurdu. Ancak bu ayet, yaşanan şeyin bu olduğunu söylüyor.

İnsanlar Tanrı’nın mükemmelliğinin bir yansıması olan yaratılışa aşık oldular ve sevginin, gücün ve görkemin o kıyaslanamayacak, orijinal sesine karşı sağır oldular. 

Yaratılışın mesajı şudur:

Tüm bu müthiş evrenin arkasında yüce bir görkem, güç ve cömertlik Tanrısı var. O’na aitsiniz çünkü sizi O yarattı. O, O’na isyan içerisinde sürdüğünüz yaşamda size karşı sabrediyor. Geri dönün ve umudunuzu ve sevincinizi O’na bağlayın, O’nun ellerinin işlerine değil.

Mezmurlar 19:1-2’ye göre gün, güne kulak verecek olan herkese bu mesajdan “söz” iletmekte, gözleri kamaştıracak parlaklıktaki güneşle, mavi gökyüzüyle, bulutlarla, gözle görülen her şeyin tarifsiz şekilleriyle, renkleriyle ve güzel tasarımlarıyla konuşmaktadır. Gece, geceye kulak verecek olan herkese aynı mesajdan “bilgi” iletmekte, büyük karanlık boşluklarıyla, yaz mehtaplarıyla, sayısız yıldızlarla, farklı seslerle, serin esintilerle ve kuzey ışıklarıyla konuşmaktadır.

Gün ve gece tek bir şey söylüyor: Tanrı görkemlidir! Tanrı görkemlidir! Tanrı görkemlidir! Yaratılışı nihai tatmin kaynağınız olarak görmekten vazgeçin ve sevincinizi görkem Rabbi’nde bulun.

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın