Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kurtuluşunuzu Görmezlikten Geliyor Musunuz?

Kurtuluşunuzu Görmezlikten Geliyor Musunuz?

138 kez okundu.

Bu denli büyük kurtuluşu görmezlikten gelirsek nasıl kurtulabiliriz? (İbraniler 2:3)

Kurtuluşunuz aklınızda büyük bir yere sahip mi? Ya da onu görmezlikten mi geliyorsunuz?

Kurtuluşunuzun büyüklüğüne karşılık veriyor musunuz? Yoksa ona vasiyetnamenize, aracınızın mülkiyet belgesine ya da evinizin tapusuna baktığınız gibi mi bakıyorsunuz? Bunları bir kere imzalamış ve çekmecenin birine koymuşsunuzdur ancak aklınızda pek de büyük bir yere sahip değildir. Nadiren aklınıza geliyordur. Günlük hayatta üzerinizde bir etkisi yoktur. Basitçe söylemek gerekirse, görmezlikten geliyorsunuzdur.

Ancak yüce kurtuluşunuzu görmezlikten geldiğinizde, aslında görmezlikten geldiğiniz şey nedir? İbraniler yazarının “Büyük kurtuluşunuzu görmezlikten gelmeyin!” derken, kastettiği şey şunlardır:

  • Tanrı tarafından seviliyor olmayı görmezlikten gelmeyin.
  • Her şeye gücü yeten Tanrı tarafından bağışlanıyor, kabul ediliyor, korunuyor, güçlendiriliyor ve yol gösteriliyor olmayı görmezlikten gelmeyin.
  • Mesih’in yaşamının çarmıhta feda edilişini görmezlikten gelmeyin.
  • İmanla size karşılıksız olarak aktarılan doğruluk armağanını görmezlikten gelmeyin.
  • Tanrı’nın gazabının üzerinizden kaldırılışını ve yerine geçen gülümseyişini görmezlikten gelmeyin.
  • Kutsal Ruh’un içinizde oluşunu, yaşayan Mesih’le sahip olduğunuz paydaşlık ve dostluğu görmezlikten gelmeyin.
  • İsa’nın yüzündeki Tanrı görkeminin parıltısını görmezlikten gelmeyin.
  • Tanrı’nın lütuf tahtına özgürce yaklaşabilmeyi görmezlikten gelmeyin.
  • Tanrı’nın vaatlerinin bitmek bilmez hazinesini görmezlikten gelmeyin.

Bu gerçekten de büyük bir kurtuluştur. Bunu görmezlikten gelmek büyük kötülüktür. Bu denli büyük bir kurtuluşu görmezlikten gelmeyin. Çünkü eğer görmezlikten gelirseniz, yargıdan kaçış olur mu? Yazar bunu soruyor: “Bu denli büyük kurtuluşu görmezlikten gelirsek nasıl kurtulabiliriz?”

Yani, Hristiyan olmak oldukça ciddi bir meseledir. Surat asacağımız bir mesele değildir ama ciddi bir meseledir. Büyük kurtuluşumuz içerisinde mutlu olma konusunda kan pahasına ciddi olmalıyız.

Bu dünya tarafından günahın ölümcül, intihar niteliğindeki zevklerine saptırılmayacağız. Tanrı’daki sonsuz sevincimizi görmezlikten gelmeyeceğiz. Nitekim bu sevinç, bu büyük kurtuluşun hedefidir. Ayartılıp bu denli büyük bir kurtuluştan uzaklaştırılmaktansa, gözlerimizi çıkarıp atacağız.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın