Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Çağrının Karşı Konulmaz Gücü

Çağrının Karşı Konulmaz Gücü

109 kez okundu.

”Müjde’yi yaymazsam vay halime!” (1.Korintliler 9:16)

Tanrı’nın çağrısını duymazlıktan gelmemeye dikkat edin. Kurtulan herkes kurtulduğuna tanıklık etmeye çağrılmıştır. Ancak bu, Müjde’yi duyurmaya çağrılmakla aynı şey değildir, ama Müjde’yi duyururken kullanılabilecek bir örnektir. Bu ayette Pavlus, Müjde’yi duyurmaya çağrılışının karşı konulmaz gücünün kendisinde yarattığı şiddetli acılardan bahsediyor. Pavlus’un Müjde’yi duyurmaya çağrılmakla ilgili söylediklerini, kurtuluşu almak üzere Tanrı’ya çağrılan canlar için uygulamaya çalışmayın. Kurtulmaktan daha kolay bir şey yoktur, çünkü kurtuluş Tanrı’nın işidir – “…Bana dönün, kurtulursunuz…” (Yeşaya 45:22). Rabbimiz kurtuluş için talep ettiği şartları O’nun öğrencisi olmak için talep etmez. Mesih’in çarmıhı aracılığıyla kurtuluşa erişiriz. Fakat İsa’nın öğrencisi olmakta bir tercih vardır – “Biri bana gelip de…” (Luka 14:26).

Pavlus’un buradaki sözleri, bizim İsa Mesih’in kulları haline getirilmemizle ilgilidir ve bu konularda ne yapacağımızla, nereye gideceğimizle ilgili bizim fikrimiz sorulmaz. Tanrı kendi rızası için bizi bölünmüş ekmek ve dökülmüş şarap yapar. “Müjde’yi yaymak üzere seçilmek” demek, Tanrı’nın çağrısını işitebilmek demektir (Romalılar 1:1). Birimiz bu çağrıyı işitmeye başladığında Mesih’in ismine layık bir acı oluşur. Birden her hırs, yaşama ait her arzu, dış görünüşle ilgili her şey tamamen yok olur gider. Geriye sadece bir şey kalır: “…Müj­de’yi yaymaya seçilmiş olmak…” Bu çağrı kendisine yapıldığında başka bir yöne gitmeye çalışan kişinin vay haline. Bu Eğitim Merkezi, Müjde’yi duyurmakla gerçekten ilgilenen buradaki bayları ve bayanları Tanrı’nın seçip seçmediğini bilebilmeniz için ve Tanrı’nın bu amaç uğruna sizi kontrolü altına alıp almadığını görmeniz için var. Tanrı’nın çağrısı size hâkim olduğunda bu çağrıya rakip olacak diğer çağrılara dikkat edin.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın