Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İmansızlığa Savaş Açın

İmansızlığa Savaş Açın

112 kez okundu.

Sonuç olarak, kardeşlerim, Rab’de sevinin. (Filipililer 3:1)

Hiç kimse bana Tanrı’nın O’ndaki sevincimizle yüceltildiğini, Tanrı’daki sevincin bizim övgümüzü ikiyüzlülük olmaktan çıkarıp O’nu onurlandıracak bir hale getiren yegâne şey olduğunu öğretmemişti.

Ama JonathanEdwards bunu oldukça açık ve güçlü bir şekilde ifade etti: Tanrı, kendisini yarattıkları aracılığıyla da iki şekilde yüceltir: (1) onların anlayışlarına seslenerek; (2) onların yüreklerine konuşarak ve onların Tanrı’nın kendisini ifade edişinde sevinç, zevk ve keyif bulmasıyla… Tanrı yalnızca görkeminin görülmesiyle değil, aynı zamanda bu görkemde sevinç bulunmasıyla da yüceltilir…

O’nun görkemini görenler O’nda sevinç bulduğunda, Tanrı bu durumda, onların bu görkemi sadece görmelerine kıyasla daha çok yüceltilir… Tanrı’nın görkemi fikrine tanıklık eden kişi, Tanrı’yı, O’nun görkemini aynı zamanda beğenip onunla sevinç bulan kişi kadar yüceltmemiş olur.

Bu benim için sarsıcı bir keşifti. Eğer Tanrı’yı evrendeki en aşkın değere sahip Gerçeklik olarak yücelteceksem, O’ndaki sevincin ardından koşmam şarttı. Sevinç, ibadetin yanında tercihe bağlı bir ek unsur değildir. İbadetin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Gerçekte ibadetin özü, Tanrı’nın görkemlerinde hoşnut olmaktır.

Övdükleri şeylerden zevk almazken, Tanrı’ya övgüler sunan kişilere verdiğimiz bir ad vardır. Onlara ikiyüzlü deriz. İsa şöyle demiştir: “Ey ikiyüzlüler! Yeşaya’nın sizinle ilgili şu peygamberlik sözü ne kadar yerindedir: ‘Bu halk dudaklarıyla beni sayar, ama yürekleri benden uzak’” (Matta 15:7-8). Bu gerçek –sahici övgünün eksiksiz zevk anlamına geldiği ve insanın baş amacının Tanrı’nın yüceliği için bu zevkten doyasıya içmek olduğu gerçeği– benim için belki de şu ana kadarki en özgürleştirici keşiflerden biri oldu.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın