Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » ‘Dünyanın Süprüntüsü’ Olmak

‘Dünyanın Süprüntüsü’ Olmak

122 kez okundu.

”Şu ana dek adeta dünyanın süprüntüsü, …olduk.(1.Korintliler 4:13)

Bu sözler bir abartı değildir. Bu sözlerin, kendini müjdenin hizmetkârları olarak adlandıran bizler için gerçek olmamasının tek sebebi, Pavlus’un bu kelimeleri yanlış ifade etmiş ya da anlamlarını unutmuş olması değildir; “Dünyanın süprüntüsü” olma ya da dünya tarafından reddedilme arzumuzla fazla ilgili olmamız ya da bu konuda aşırı dikkatli olmamızdır. “…Mesih’in… çektiği sıkıntılardan eksik kalanlarını kendi bedenimde tamamlıyorum” (Kolo­seliler 1:24) ayeti kutsallaştırılmanın kutsal oluşuyla ilgili bir sonuç değildir, ama kendimizi adamış olmamızın bir kanıtıdır, yani “Tanrı’nın Müjdesi için seçilmek” (Romalılar 1:1).

“Sevgili kardeşlerim, sınanmanız için size giydirilen ateşten gömleği, size garip bir şey oluyormuş gibi yadırgamayın” (1.Petrus 4:12). Karşılaştığımız şeylerin tuhaf olduğunu düşünüyorsak, bu, korkaklığımızdan ve yüreksizliğimizdendir. Kendi arzularımıza ve kaygılarımıza daha yakın ilgi gösteriyoruz, öyle ki, çamurun kenarında durup “Teslim olmayacağım; boyun eğmeyeceğim ve diz çökmeyeceğim” diyoruz. Aslında boyun eğmek zorunda değilsiniz – Oysa isterseniz “iki dudağınızdan” çıkacak bir sözle kurtulabilirsiniz. Tanrı’nın sizi “Müjde’yi duyurmaya seçilmiş” biri olarak saymasını reddedebilirsiniz. Veya “Tanrı’nın Müjdesi duyurulduğu sürece ‘dünyanın süprüntüsü’ olarak sayılmak umurumda bile değil” diyebilirsiniz.

İsa Mesih’in gerçek kulu, Tanrı Müjdesi uğruna şehit bile olmaya istekli bir candır. Ahlaklı bir kişi hor görülmeyle, ahlaksızlıkla, sadakatsizlikle ve sahtekarlıkla karşılaştığında bu saldırı onun öylesine uzaklaşmasına sebep olur ki çaresizlik içerisinde dönüp kendisini kıran kişiye yüreğini kapatır. Fakat Tanrı’nın kurtuluş mucizesi karşısında suçluların en kötüsü ve en iğrenci bile Tanrı’nın sevgisinin derinliklerini kurutamaz. Pavlus, Tanrı’nın onu ne kadar iyi bir adam yapmak üzere seçtiğini değil, ama içindeki “…Oğlunu bana göstermek…” (Galatyalılar 1:16) için seçtiğini söyler.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın