Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İsa’ya Yakın Olmak

İsa’ya Yakın Olmak

163 kez okundu.

“İsa, ‘Filipus’ dedi, ‘Bunca zamandır sizinle birlikteyim. Beni daha tanımadın mı?’ ” (Yuhanna 14:9)

İsa bu sözleri bir azar olarak veya Filipus’u şaşırtmak için söylemedi; Filipus’u kendisine daha da yaklaşmaya teşvik etmekteydi. Ne yazık ki, yakınlık gösterdiğimiz en son kişi İsa’dır. Pentikost Günü’nden önce öğrenciler, İsa’yı kendilerine cinlere hükmetme ve uyanış getirme gücü veren kişi olarak tanımışlardı (bkz. Luka 10:18-20). Bu harika bir yakınlıktı, ama ufukta daha da derin bir yakınlık vardı: “…Size dost dedim…” (Yuhanna 15:15). Gerçek dostluk pek nadir bulunur. Gerçek dostluk kişi ile düşüncede, yürekte ve ruhta özdeşleşmek anlamına gelir. Tüm yaşam tecrübemiz İsa Mesih’le en yakın ilişkiye erişebilmemiz için tasarlanmıştır. İsa’nın bereketlerini alıyoruz, O’nun sözünü biliyoruz, ama O’nu gerçekten tanıyor muyuz?

İsa şöyle dedi: “…benim gidişim sizin yararınızadır…” (Yuhanna 16:7). İsa bu ilişkiyi daha da ileriye götürmek için gitti. Bir öğrencisi O’nunla daha da yakın bir ilişkiye başladığında İsa’nın yüreği sevinir. Kutsal Kitap’ta ürün vermek, İsa Mesih’le sürdürülen yakın bir ilişkinin gözle görülen sonucu olarak tarif edilmektedir (bkz. Yuhanna 15:1-4).

İsa’yla daha samimi bir ilişkimiz olduğunda artık yalnız kalmayız, böylece ne anlayışta ne de merhamette eksiğimiz olur. Aşırı duygusal veya fazla merhametli birisi olarak görülmeksizin yüreğimizi O’na dökebiliriz. İsa’ya gerçekten yakın olan bir Hıristiyan, dikkati asla kendi üzerinde toplamaz, tamamen İsa’nın kontrolü altında sürülen yaşama bir örnek oluşturur. İsa’nın yaşamlarımızın en derin noktalarına kadar bizi doyurmasına izin vermemizin sonucu işte budur. Böyle bir yaşamda ortaya çıkan sonuç, Rabbimizin kendisiyle içten bir yakınlık kuranlara verdiği güçlü ve sakin dengedir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın