Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Biz Bekleriz, O Çalışır

Biz Bekleriz, O Çalışır

134 kez okundu.

Çünkü kendisine umut bağlayanlar için etkin olan tek Tanrı sensin; senden başkasını hiçbir zaman hiç kimse işitmedi, hiçbir kulak duymadı, hiçbir göz görmedi. (Yeşaya 64:4)

Bana Tanrı’nın kendi tanrılığını benim için çalışarak göstermeyi sevmesi ve O’nun benim için olan etkinliğinin her zaman benim çabamın öncesinde, altında ve içinde yatması gerçeği kadar büyük sevinç veren çok az şey vardır.

Tanrı’nın bizim için çalıştığını söylemek, ilk etapta bizi kibirli gösteren ve Tanrı’yı alçaltan bir şeymiş gibi görünebilir. Ancak bunun tek sebebi, benim işveren olduğum ve Tanrı’nın işe ihtiyaç olduğu imasıdır. Oysa Kutsal Kitap, Tanrı’nın bizim için çalışması noktasında aynı imaya sahip değildir. Yeşaya “kendisine umut bağlayanlar için etkin olan tek Tanrı sensin” derken, aklından geçen kesinlikle bunun gibi bir şey değildi.

Tanrı’nın benim için çalıştığını söylemedeki doğru ima, benim iflas batağında, kurtarılmaya ihtiyacım olduğudur. Zayıfım ve güçlü birine ihtiyacım var. Tehlikedeyim ve bir koruyucuya ihtiyacım var. Budalayım ve bilge birine ihtiyacım var. Kaybolmuş bir şekilde mahva gidiyorum ve bir Kurtarıcı’ya ihtiyacım var.

Tanrı benim için çalışıyor demek, ben çalışamıyorum demektir. Perişan bir hâlde yardıma muhtacım.

Üstelik bu, Tanrı’yı yüceltiyor, beni değil. Yardımı veren Kişi görkemi alıyor. Güçlü olan Kişi övgüyü alıyor.

Kutsal Kitap’ın Tanrı’nın sizin için çalışması konusunda neyi nasıl söylediğine kulak verin ve yükünüzü kendiniz taşıma derdinden kurtulun. Bırakın, O çalışsın.

1. “Çünkü kendisine umut bağlayanlar için etkin olan tek Tanrı sensin; senden başkasını hiçbir zaman hiç kimse işitmedi, hiçbir kulak duymadı, hiçbir göz görmedi” (Yeşaya 64:4).

2. “Herkese yaşam, soluk ve her şeyi veren kendisi olduğuna göre, bir şeye gereksinmesi varmış gibi O’na insan eliyle hizmet edilmez” (Elçilerin İşleri 17:25).

3. “İnsanoğlu bile hizmet edilmeye değil, hizmet etmeye ve canını birçokları için fidye olarak vermeye geldi” (Markos 10:45).

4. “RAB’bin gözleri bütün yürekleriyle kendisine bağlı olanlara güç vermek için her yeri görür” (2. Tarihler 16:9).

5. “Acıksam sana söylemezdim. Çünkü bütün dünya ve içindekiler benimdir… Sıkıntılı gününde seslen bana, seni kurtarırım; sen de beni yüceltirsin” (Mezmurlar 50:12, 15).

6. “Siz yaşlanıncaya dek … ben yükleneceğim sizi. Sizi ben yarattım, ben taşıyacağım. Evet, sizi ben yüklenecek, ben kurtaracağım” (Yeşaya 46:4).

7. “Hepsinden çok emek verdim. Aslında ben değil, Tanrı’nın bende olan lütfu emek verdi” (1. Korintliler 15:10).

8. “Evi RAB yapmazsa, yapıcılar boşuna didinir” (Mezmurlar 127:1).

9. “Başkalarına hizmet eden, Tanrı’nın verdiği güçle hizmet etsin. Öyle ki, İsa Mesih aracılığıyla Tanrı her şeyde yüceltilsin” (1. Petrus 4:11).

10. “Kurtuluşunuzu saygı ve korkuyla sonuca götürmek için daha çok gayret edin. Çünkü kendisini hoşnut edeni hem istemeniz hem de yapmanız için sizde etkin olan Tanrı’dır” (Filipililer 2:12-13).

11. “Tohumu ben ektim, Apollos suladı. Ama Tanrı büyüttü” (1. Korintliler 3:6).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın