Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı Bizi Başkaları Aracılığıyla Güçlendirir

Tanrı Bizi Başkaları Aracılığıyla Güçlendirir

61 kez okundu.

“Simun, Simun, Şeytan sizleri buğday gibi kalburdan geçirmek için izin almıştır. Ama ben, imanını yitirmeyesin diye senin için dua ettim. Geri döndüğün zaman kardeşlerini güçlendir.” (Luka 22:31-32)

Peki ya Simun hariç (Yahuda’yı saymazsak) geri kalan on öğrenci?

Şeytan onları da kalburdan geçirecekti. İsa onlar için dua etti mi?

Evet, etti. Ama Baba’dan onların imanının korunmasını isterken, bunu tam olarak Petrus için yaptığı gibi yapmadı.

Tanrı Petrus’un gururunu ve kendine bel bağlayışını, o gece Şeytan’ın kalburunun verdiği ıstırap aracılığıyla kırdı. Onu değiştirdi, bağışladı, düzeltti ve imanını güçlendirdi. Şimdiyse diğer on öğrenciyi güçlendirmek Petrus’un göreviydi. “Geri döndüğün zaman kardeşlerini güçlendir.”

İsa on öğrenciye, Petrus’a yardımcı olarak yardımcı oldu. Güçlendirilen, güçlendiren oldu.

Buradan alacağımız büyük bir ders var. Bazen Tanrı günün erken saatlerinde herkes uyuduğu sırada, yalnızca sizin imanınızı güçlendirerek sizinle doğrudan ilgilenir. Ancak çoğu zaman (öğrencileri düşünürsek, 11 zamanın 10’unda diyebiliriz), Tanrı imanımızı başka bir kişi aracılığıyla güçlendirir.

Tanrı imanda dayanmak için tam da o an ihtiyaç duyduğumuz lütuf sözünü bize iletmek üzere bazı Simun Petrus’lar gönderir. Bize “Gözyaşlarınız belki bir gece akar ama sabahla sevinç doğar” gerçeğine ilişkin bazı tanıklıklar gösterir (Mezmurlar 30:5).

Sonsuzluktaki güvencemiz bir topluluk projesidir. Tanrı, Şeytan’ın kalburunun sizin imanınızı yıkmayacağı vaadiyle ne zaman yüreğinize su serpiyorsa, siz de o zaman gidin ve aynı cesaretle kardeşlerinizi güçlendirerek sevincinizi ikiye katlayın. Size verilen güçle siz de onlara güç olun.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın