Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Nasıl Bağışlanma Dilenir?

Nasıl Bağışlanma Dilenir?

105 kez okundu.

Güvenilir ve adil olan Tanrı günahlarımızı bağışlayıp bizi her kötülükten arındıracaktır. (1. Yuhanna 1:9)

Teoloji okulundaki hocalarımdan birinin şöyle dediğini hatırlıyorum: “Bir insanın teolojisini test etmenin en iyi yollarından birisi, bu teolojinin dualarımız üzerindeki etkisidir.”

O dönemde yaşamımda olup biten şeylerden ötürü, bu söz bana gerçekten de çok doğru gelmişti. Eşim Noël ve ben yeni evlenmiştik ve her akşam birlikte dua edip bunu bir alışkanlık haline getirmeye çalışıyorduk. Teolojimi derinden etkileyip şekillendiren Kutsal Kitap dersleri sırasında fark ettim ki, dualarım da ciddi bir şekilde değişiyordu.

O günlerdeki değişimlerden muhtemelen en önemli olanı, Tanrı’nın önüne temelde O’nun yüceliğini düşünerek gelmeyi öğreniyor olmamdı. “Adın kutsal kılınsın” diyerek başlayıp “İsa’nın adıyla” diyerek bitirmek, her duamın amacının ve temelinin aslında Tanrı’nın yüceliği olduğu anlamına geliyordu.

Ayrıca bağışlanmak için edilen duanın yalnızca Tanrı’nın merhametine sığınmak anlamına gelmediğini, aynı zamanda bunun O’nun Oğlu’nun itaatiyle gerçekleşen adaletine de sığınmak anlamına geldiğini öğrendiğimde, yaşamıma gerçekten büyük bir güç geldi. Tanrı sadıktır, adildir ve günahlarınızı bağışlayacaktır (1. Yuhanna 1:9).

Yeni Antlaşma’da, bağışlanmanın temelinde neyin yattığı Eski Antlaşma’da olduğundan çok daha açık bir şekilde ortaya konmuştur. Ancak bu temel, yani Tanrı’nın kendi adına olan bağlılığı değişmemektedir.

Pavlus Mesih’in ölümünün, günahları bağışlayarak Tanrı’nın doğruluğunu gösterdiğini ve kendilerine güvenmeyip İsa’ya iman eden tanrısızları aklayarak, Tanrı’nın adaletini gösterdiğini öğretmektedir (Romalılar 3:25-26). Bir başka deyişle, Mesih ilk ve son kez ölerek, adaleti boşa çıkarıyormuş gibi görünen ölümüyle Tanrı’nın adını temize çıkarmıştır. Suçlu günahkârlar, yalnızca İsa’nın hatırına beraata kavuşmuştur. Ancak İsa’nın ölümünde, “İsa’nın hatırına” bağışlanmak ve “Tanrı’nın adı uğruna” bağışlanmak aynı şeydir. Adalet boşa çıkmamıştır.

Tanrı’nın adı, O’nun doğruluğu, O’nun adaleti, O’nu böylesine şereflendiren bir kurbanın sağlanmasıyla tam anlamıyla yerini bulmuştur.

Son saat geldiğinde İsa’nın söylediği gibi, “Şimdi yüreğim sıkılıyor, ne diyeyim? ‘Baba, beni bu saatten kurtar’ mı diyeyim? Ama ben bu amaç için bu saate geldim. ‘Baba, adını yücelt!’” (Yuhanna 12:27-28). Baba tam da bunu yaptı. Öyle ki hem adil kalabilsin hem de İsa’ya iman edeni aklayabilsin (Romalılar 3:26).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın