Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Düşmanlarınız İçin Dua Etmek Ne Anlama Geliyor?

Düşmanlarınız İçin Dua Etmek Ne Anlama Geliyor?

133 kez okundu.

Düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. (Matta 5:44)

Düşmanlarınız için dua etmek, sevginin en derin biçimlerinden biridir çünkü bu, onların gerçekten iyilik bulmasını istediğiniz anlamına gelir.

Onlara içinizden iyilik dilemeden de düşmanlarınız için iyi şeyler yapabilirsiniz. Ama onlar için ettiğiniz dualar, yüreğinizi bilen Tanrı’nın huzurundadır ve dua, onlar için aracılık etmektir.

Bu, onların Mesih’e dönmesiyle ilgili olabilir. Onların tövbe etmesi için olabilir. Yüreklerinde besledikleri düşmanlığa gözleri açılsın diye olabilir. Hastalık ya da bela aracılığıyla da olsa, onların yokuş aşağı ilerledikleri günah yolundan çıkmaları için olabilir. Ancak İsa’nın burada vurguladığı dua, her zaman onların iyiliği için edilen duadır.

İsa çarmıhta böyle yaptı:

Baba, onları bağışla. Çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar. (Luka 23:34)

İstefanos da taşlanırken böyle yaptı:

Diz çökerek yüksek sesle şöyle dedi: “Ya Rab, bu günahı onlara yükleme!” (Elçilerin İşleri 7:60)

İsa bizi yalnızca düşmanlarımız için iyi şeyler yapmaya, onlara selam vermeye ya da ihtiyaçlarını karşılamaya çağırmıyor (Matta 5:47). Bizi düşmanlarımız etrafımızda olmasa bile onlar için en iyisini istemeye ve bu istekleri dualarımızda dile getirmeye çağırıyor.

Yüreklerimiz onların kurtuluşunu, cennete gitmelerini ve sonsuzlukta mutlu olmalarını istemeli. Tanrı bize Elçi Pavlus’un kendisine birçok zorluk çıkarmış olan Yahudiler için ettiği duaları edebilmemiz için lütuf versin:

İsrailliler’in kurtulmasını yürekten özlüyor, bunun için Tanrı’ya yalvarıyorum. (Romalılar 10:1)

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın