Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Rab’bi Övmek Ne Demektir?

Rab’bi Övmek Ne Demektir?

98 kez okundu.

RAB’be övgüler sun, ey gönlüm! O’nun kutsal adına övgüler sun, ey bütün varlığım! (Mezmurlar 103:1)

Bu mezmur, yazarın kendi canına Rab’bi övmesi için (RAB’be övgüler sun, ey gönlüm”) ve meleklere, göksel ordulara ve Tanrı’nın elinin işlerine de aynı şekilde O’nu övmeleri için vaaz etmesiyle başlayıp bu şekilde sonlanmaktadır.

RAB’be övgüler sunun, ey sizler, O’nun melekleri,

O’nun sözünü dinleyen,

Söylediklerini yerine getiren güç sahipleri!

RAB’be övgüler sunun, ey sizler,

O’nun bütün göksel orduları,

İsteğini yerine getiren kulları!

RAB’be övgüler sunun,

Ey O’nun egemen olduğu yerlerdeki bütün yaratıklar!

RAB’be övgüler sun, ey gönlüm!

(Mezmurlar 103:20-22)

Mezmur, çok büyük oranda Rab’bi övmeye odaklanmaktadır. Rab’bi övmek ne demektir?

O’nun yüceliğinden ve iyiliğinden iyi bir şekilde bahsetmek ve bunu candan, en derinden yapmamız demektir.

Davut bunu bu mezmurun ilk ve son ayetlerinde yaparak “RAB’be övgüler sün, ey gönlüm” derken, Tanrı’nın iyiliğinden ve yüceliğinden sahici bir şekilde bahsetmenin, candan gelmesi gerektiğini söylemektedir.

Tanrı’yı ağızla, cansız bir şekilde övmek ikiyüzlülük olur. İsa şöyle demiştir: “Bu halk dudaklarıyla beni sayar, ama yürekleri benden uzak” (Matta 15:8). Davut bu tehlikenin farkındadır ve kendisine vaaz eder. Kendi canına, buna müsaade etmemesini söyler.

“Gel, ey canım, Tanrı’nın yüceliğine ve iyiliğine bak. Ağzıma eşlik et ve birlikte Rab’bi tüm varlığımızla övelim. Ey canım, ikiyüzlülük etmeyeceğiz!”

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın