Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O Ne İsterse Yapar

O Ne İsterse Yapar

112 kez okundu.

Bizim Tanrımız göklerdedir; ne isterse yapar. (Mezmurlar 115:3)

Bu ayet bize şunu öğretiyor ki, Tanrı ne zaman eyleme geçerse, O’nu hoşnut edecek şekilde eyleme geçer.

Tanrı asla sevmediği bir şeyi yapmak mecburiyetinde kalmaz. Köşeye sıkışıp elinde kalan tek seçeneğin nefret ettiği bir şeyi yapmak olduğu bir durum söz konusu değildir.

O ne isterse, onu yapar. Bu nedenle de bir anlamda, yaptığı her şeyden hoşnutluk duymaktadır.

Bu bizi Tanrı’nın önünde eğilmeye ve O’nun mutlak egemenliğe sahip olan özgürlüğünü övmeye itmelidir. Nitekim O, her zaman “kendi iyi isteği” uyarınca özgürce hareket etmekte, kendisini hoşnut edecek ilkeleri takip etmektedir.

Tanrı asla herhangi bir durumun kurbanı olmaz. Sevinç bulmasının mümkün olmadığı ancak yapmak mecburiyetinde bırakıldığı hiçbir şey yoktur. O alaya gelmez. Tuzağa düşmez, köşeye sıkıştırılmaz veya mecbur bırakılmaz.

Tarihin belli bir noktasında, O’nun için bir anlamda yapması en zor olan şeyi yaptığı ve “öz Oğlu’nu bile esirgemeyip” O’nu ölüme teslim ettiği anda bile (Romalılar 8:32), Tanrı özgürdü ve istediği şeyi yapıyordu. Pavlus, İsa’nın ölümüyle kendisini feda edişinin Tanrı için “güzel kokulu bir sunu ve kurban” olduğunu söylemektedir (Efesliler 5:2). En büyük günah, en büyük ölüm ve Tanrı için en zorlu olan eylem, derin bir şekilde, Baba için hoşnut ediciydi.

Ayrıca Golgota’ya giderken, İsa’nın bizzat kendi emrinde melek tümenleri vardı. “Canımı kimse benden alamaz; ben onu kendiliğimden veririm” (Yuhanna 10:18). Yani kendi iyi isteğiyle, İbraniler 12:2’nin de tabiriyle “kendisini bekleyen sevinç uğruna.” Evrenin tarihinin belirli bir noktasında, İsa’nın köşeye sıkışmış gibi göründüğü o anda, aslında O tam olarak kendi isteğini yapmakta olup olaya tamamıyla hakimdi. O sizin ve benim gibi günahkârları aklamak ve böylece Babası’nı yüceltmek için ölmekteydi.

Öyleyse korkuyla, saygıyla ve hayretle yerimizde duralım. Yalnızca Tanrı’nın her şeye egemen oluşuna yönelik övgülerimizin değil, aynı zamanda Mesih’in bizim için ölmesi aracılığıyla gelen kurtuluşumuzun da şu gerçeğe bağlı olduğunu bilerek titreyelim: “Bizim Tanrımız göklerdedir; ne isterse yapar.”

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın