Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Etkisiz Düşmanımız

Etkisiz Düşmanımız

158 kez okundu.

Sizler suçlarınız ve benliğinizin sünnetsizliği yüzünden ölüyken, Tanrı sizi Mesih’le birlikte yaşama kavuşturdu. Bütün suçlarımızı O bağışladı. Kurallarıyla bize karşı ve aleyhimizde olan yazılı antlaşmayı sildi, onu çarmıha çakarak ortadan kaldırdı. Yönetimlerin ve hükümranlıkların elindeki silahları alıp onları çarmıhta yenerek açıkça gözler önüne serdi. (Koloseliler 2:13-15)

Mesih’le bir olmanın, imanlı için bu denli büyük bir fark yaratmasının sebebi, Mesih’in Golgota’da Şeytan’a karşı nihai bir zafer kazanmış olmasıdır. O, Şeytan’ı dünyadan kaldırmadı ama bizi mahkûm etme yetkisini ellerinden alarak, onu bu anlamda silahsız bıraktı.

Şeytan, imanlıları bağışlanmamış günahlarıyla suçlayamaz ve bağışlanmamış günahlarla suçlanmak, bizi mahva götürebilecek yegâne suçlamadır. Bu nedenle, Şeytan bizi artık mahva asla götüremez. Bizi fiziksel ve duygusal olarak incitebilir, hatta öldürebilir de. Bizi ayartabilir ve başkalarını bize karşı kışkırtabilir. Ama bizi yok edemez.

Lanetimizi Yüklendi

Koloseliler 2:13-15’teki nihai zafer, “aleyhimizdeki yazılı antlaşma”nın çarmıha çakılarak ortadan kaldırılmış olması gerçeğine dayanmaktadır. Şeytan’ın bizi suçlarken kullandığı başlıca belge, bu yazılı antlaşmadır. Ama şimdi, elinde göksel mahkemede geçerli olabilecek hiçbir suçlama yoktur. En çok yapmak istediği şeyi yapmaktan, yani bizi mahva götürmekten tamamıyla acizdir. Yapamaz. Lanetimizi Mesih yüklendi. Şeytan silahsız kaldı.

Bunu bir başka şekilde İbraniler 2:14-15’le ifade edebiliriz: “İsa, ölüm gücüne sahip olanı, yani İblis’i, ölüm aracılığıyla etkisiz kılmak üzere onlarla aynı insan yapısını aldı. Bunu, ölüm korkusu yüzünden yaşamları boyunca köle olanların hepsini özgür kılmak için yaptı.”

Ölüm hâlâ düşmanımızdır. Ancak dişleri sökülmüş, etkisiz hale getirilmiştir. Engerek yılanının zehri, son damlasına kadar boşaltılmıştır. Ölümcül iğne ortadan kalkmıştır. Ölümün iğnesi günahtı ve günahın mahkûm edici gücü yasada saklıydı. Ama yasanın taleplerini tamamıyla yerine getirmiş olan Mesih’e şükürler olsun. “Ey ölüm, zaferin nerede? Ey ölüm, dikenin nerede?” (1. Korintliler 15:55).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın