Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İsa’yı Kim Öldürdü?

İsa’yı Kim Öldürdü?

336 kez okundu.

Öz Oğlu’nu bile esirgemeyip O’nu hepimiz için ölüme teslim eden Tanrı, O’nunla birlikte bize her şeyi bağışlamayacak mı? (Romalılar 8:32)

Eskiden Illinois eyaletinde pastörlük yapan arkadaşlarımdan biri, birkaç yıl önce Diriliş Bayramı öncesindeki Kutsal Hafta (Çile Haftası) boyunca eyalet hapishanesindeki bir grup mahkûma vaaz veriyordu. Vaazının bir noktasında durakladı ve oradaki adamlara İsa’yı kimin öldürdüğünü bilip bilmediklerini sordu.

Bazıları askerlerin öldürdüğünü söyledi. Bazıları Yahudilerin öldürdüğünü söyledi. Bazılarıysa Pilatus’un öldürdüğünü söyledi. Bir sürelik sessizlikten sonra, arkadaşım açıkça ve basitçe şunu söyledi: “Babası öldürdü.”

Romalılar 8:32’nin ilk yarısı bunu söylemektedir: Tanrı öz Oğlu’nu esirgemedi ve O’nu ölüme teslim etti. “Tanrı’nın belirlenmiş amacı ve öngörüsü uyarınca elinize teslim edil[di]” (Elçilerin İşleri 2:23). Yeşaya 53 bunu daha da açık bir şekilde ortaya koyuyor: “Bizse Tanrı tarafından cezalandırıldığını, vurulup ezildiğini sandık… RAB onun ezilmesini uygun gördü; [Babası] acı çekmesini istedi” (Yeşaya 53:4, 10).

Ya da Romalılar 3:25’in belirttiği gibi, “Tanrı Mesih’i, kanıyla günahları bağışlatan… kurban olarak sundu.” Tıpkı İbrahim’in bıçağı kendi oğlu İshak’a doğru kaldırdığı ancak sonra çalılıkların arasındaki koçu görüp oğlunu esirgediği gibi, Baba Tanrı da bıçağını öz Oğlu olan İsa’ya karşı kaldırdı ancak O’nu esirgemedi çünkü koç O’ydu; kurbanın yerine geçen kişi O’ydu.

Tanrı, Oğlu’nu Esirgemedi

Tanrı öz Oğlu’nu esirgemedi çünkü bizi esirgeyip hem adil hem de kutsal bir Tanrı olarak kalabilmesinin tek yolu buydu. İsyanlarımızın suçu, kötülüklerimizin cezası, günahımızın laneti bizi kaçınılmaz olarak cehennemde mahva götürecekti. Ama Tanrı öz Oğlu’nu esirgemedi; bizim isyanlarımız yüzünden O’nun bedeninin deşilmesini, bizim kötülüklerimiz yüzünden O’nun ezilmesini ve bizim günahlarımız yüzünden O’nun çarmıha gerilmesini uygun gördü.

Bu ayet –Romalılar 8:32– benim için Kutsal Kitap’taki en değerli ayetlerden biridir çünkü Tanrı’nın o her şeyi kapsayan gelecek lütuf vaadinin temelinde yatan şudur: Tanrı’nın Oğlu benim tüm cezamı, tüm suçumu, tüm mahkûmiyetimi, tüm kabahatimi, tüm kusurumu ve tüm bozulmuşluğumu kendi bedeninde yüklendi. Öyle ki, yüce ve kutsal olan bir Tanrı’nın önünde artık bağışlanmış, barıştırılmış, aklanmış ve kabul edilmiş olarak durabileyim ve kelimeleri kifayetsiz bırakan o tüm zevk dolu vaatler, O’nun sağ elinde sonsuzlara dek benim olsun.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın