Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İsa’nın Depresyonla Olan Savaşında Uyguladığı Altı Yol

İsa’nın Depresyonla Olan Savaşında Uyguladığı Altı Yol

127 kez okundu.

Petrus ile Zebedi’nin iki oğlunu yanına aldı. Kederlenmeye, ağır bir sıkıntı duymaya başlamıştı. (Matta 26:37)

Kutsal Kitap, İsa’nın çarmıha gerilmeden önceki gece içinde bulunduğu ruh halini bize harika bir şekilde aktarmaktadır. İsa’nın bunalıma veya depresyona karşı ortaya koyduğu taktiksel savaşma şeklini görelim ve bundan ders alalım.

  1. Bazı en yakın arkadaşlarını yanına aldı. “Petrus ile Zebedi’nin iki oğlunu yanına aldı” (Matta 26:37).
  2. Ruhunu onlara açtı. Onlara, “Ölesiye kederliyim” dedi (Matta 26:38).
  3. Onlardan bu mücadelede kendisi için aracılık etmelerini ve kendisiyle birlikte kalmalarını istedi. “Burada kalın, benimle birlikte uyanık durun” (Matta 26:38).
  4. Yüreğini duayla Babası’na döktü. “Baba, mümkünse bu kâse benden uzaklaştırılsın” (Matta 26:39).
  5. Ruhunu, Tanrı’nın her şeye egemen bilgeliğine teslim etti. “Yine de benim değil, senin istediğin olsun” (Matta 26:39).
  6. Gözlerini kendisini çarmıhın sonunda bekleyen o görkemli gelecek lütfa dikti. “O kendisini bekleyen sevinç uğruna utancı hiçe sayıp çarmıhta ölüme katlandı ve şimdi Tanrı’nın tahtının sağında oturuyor” (İbraniler 12:2).  

Tanrı’nın Vaadi

Bir şey geleceğinizi tehdit edermişçesine yaşamınıza bir bomba gibi düştüğünde, şunu hatırlayın: Bombanın yüreğinizde yarattığı ilk şok dalgaları, yani İsa’nın da Getsemani’de hissettiği türden olan dalgalar, günah değildir. Asıl tehlike onlara teslim olmaktır. Pes etmektir. Hiçbir ruhsal savaş göstermemektir. Bu günahlı teslimiyetin köküyse imansızlıktır, gelecek lütfa olan iman uğruna savaşmamaktır. Tanrı’nın İsa’da bizim için vaat ettiği şeylere değer vermemektir.

İsa, Getsemani’de bize başka bir yol gösteriyor. Acısız olmayan ve eylemsiz olmayan bir yol. O’nun izinden gidin. Güvendiğiniz ruhsal arkadaşlarınızı bulun. Ruhunuzu onlara açın. Sizin için aracılık etmelerini ve sizinle kalmalarını isteyin. Ruhunuzu Baba’ya dökün. Tanrı’nın her şeye egemen bilgeliğine teslim olun ve gözlerinizi Tanrı’nın değerli ve harika vaatlerinde önünüze konan sevince dikin.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın