Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O’nun Zamanlaması Mükemmeldir

O’nun Zamanlaması Mükemmeldir

171 kez okundu.

Öyleyse Tanrı’nın lütuf tahtına cesaretle yaklaşalım; öyle ki, iyi zamanlanmış bir yardım için lütuf bulalım. (İbraniler 4:16)

Bu değerli ayetin genellikle, “Onun için Tanrı’nın lütuf tahtına cesaretle yaklaşalım; öyle ki, yardım gereksindiğimizde merhamet görelim ve lütuf bulalım” şeklinde çevrildiğini biliyorum. Ancak bu, Tanrı’nın ihtiyaç anımızda kendisini gösterdiğini açıklamak için yapılan bir mana aktarımıdır ve doğrudur da. Ama ayetin kelimesi kelimesine yaptığı vurgu, yardımın ne kadar zamanlı bir şekilde olduğudur.

Hizmet tümüyle gelecektedir. Belki bir dakika, belki bir ay, belki bir yıl veya belki de on yıl. Yetersizliğimizden ötürü dokuz doğurmak için bolca zamanımız vardır. Böyle olduğunda, duaya yönelmemiz gerekir.

Dua bizi bugün, yarının hizmeti için yeterli kılacak olan lütufla bağlayan bir iman şeklidir. Zamanlama gerçekten önemlidir.

Tanrı’nın Lütfu

Ya lütuf çok erken ya da çok geç gelirse? İbraniler 4:16’nın genel olarak kullanılan çevirisi, bu açıdan son derece değerli olan bir vaadi aslında tam anlamıyla ortaya koyamamaktadır. Bunu görebilmek için daha kelimesi kelimesine bir yaklaşıma ihtiyacımız var. Buradaki vaat “yardım gereksindiğimizde” lütuf bulacağımız değil, lütfun Tanrı tarafından iyi bir şekilde zamanlanmış olduğudur.

Ana fikir, duanın iyi zamanlanmış bir yardım için gelecek lütfa açılan yol olduğudur. Tanrı’nın bu lütfu, “lütuf tahtından” her zaman tam zamanında varış yapar. “Lütuf tahtı” ifadesinin anlamı, gelecek lütfun, kendi yetkisiyle her şeyi zamanlayan evrenin Kralı’ndan geldiğidir (Elçilerin İşleri 1:7).

O’nun zamanlaması mükemmeldir ancak bizimkisi genellikle değildir: “Çünkü [O’nun] gözünde bin yıl geçmiş bir gün, dün gibi, bir gece nöbeti gibidir” (Mezmurlar 90:4). Evrensel olarak, ulusların ayağa kalkacağı ve düşeceği zamanı o ayarlar (Elçilerin İşleri 17:26). Bireysel anlamda da, “hayatım [O’nun] elinde[dir]” (Mezmurlar 31:15).

Gelecek lütfun zamanlaması konusunda meraka düştüğümüzde, “lütuf tahtı” üzerine düşünmemiz gerekir. Tanrı’nın bizim için en iyi olan zamanda lütfunu gönderme tasarısına hiçbir şey engel olamaz. Gelecek lütuf daima iyi zamanlanmıştır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın