Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kısa Bir Süre Sonra

Kısa Bir Süre Sonra

133 kez okundu.

Sizleri Mesih’te sonsuz yüceliğine çağıran ve bütün lütfun kaynağı olan Tanrı’nın kendisi kısa bir süre acı çekmenizden sonra sizi yetkinleştirip pekiştirecek, güçlendirip temellendirecektir. (1. Petrus 5:10)

Bazen dertlerin ve gündelik yaşamın stresinin ortasında, “Daha ne kadar sürecek, ya Rab? Bugünün acısının ilerisini göremiyorum. Yarın ne getirecek? Yarının ıstırabında da beni koruyacak mısın?” diye haykırırız. Bu soru son derece önemlidir çünkü İsa şöyle demiştir: “Sonuna kadar dayanan kurtulacaktır” (Markos 13:13). “Geri çekilip mahvolanlardan” (İbraniler 10:39) olma düşüncesi, bizi korkudan titretmektedir. Oyun oynamıyoruz. Acılar Tanrı’nın gelecekteki lütfuna olan imanımız için korkunç birer tehdittirler.

Kısa Bir Süre Çekilen Acı

Dolayısıyla, Petrus’un ıstırap içerisindeki yorgun Hristiyanlara şu vaadi ilettiğini duymak muhteşem bir şeydir: “Sizleri Mesih’te sonsuz yüceliğine çağıran ve bütün lütfun kaynağı olan Tanrı‘nın kendisi kısa bir süre acı çekmenizden sonra sizi yetkinleştirip pekiştirecek, güçlendirip temellendirecektir” (1. Petrus 5:10).

O’nun bizim dayanamayacağımız bir noktaya gelmeden önce yardımımıza koşacağı, bize feryat ettiren kusurlarımızı ortadan kaldıracağı ve uzun süredir sendelemekte olan bizleri güçlendirip temellendireceği vaadi, bu güvence, “bütün lütfun kaynağı” olan Tanrı’dan gelmektedir. 

Tanrı sanki yalnızca geçmişteki lütfun kaynağıymış gibi, birkaç lütfun kaynağı değildir. O, “bütün lütfun kaynağı”dır. Bu lütfa, sonuna kadar dayanmamız için ihtiyaç duyduğumuz, gelecekteki o sonsuz, bitmek bilmez lütuf kaynakları da dahildir.

Geçmiş lütfu anımsayarak bu gelecek lütfa güçlü bir şekilde iman etmek, yaşama giden dar ve çetin yolda sonuna kadar dayanmanın anahtarıdır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın