Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Aklınız Tanrı’da Mı?

Aklınız Tanrı’da Mı?

140 kez okundu.

“Sana güvendiği için düşüncelerinde sarsılmaz olanı tam bir esenlik içinde korursun.” (Yeşaya 26:3)

Aklınız Tanrı’da mı yoksa zihinsel ve ruhsal olarak açlık mı çekiyorsunuz? Aklın açlık çekmesi, ihmal sonucu ortaya çıkar ve bir hizmetkârın yaşamındaki en temel tükenme ve zayıflık kaynağıdır. Aklınızı Tanrı’nın önüne getirmeye alışkın değilseniz, şimdi bu alışkanlığı kazanmaya başlayın. Tanrı’nın size gelmesini beklemeye hiçbir sebep yok. O’na bakmak ve kurtulmak için düşüncelerinizi ve gözlerinizi putların yüzünden çevirmelisiniz (bkz. Yeşaya 45:22).

Aklınız Tanrı’nın size verdiği en büyük armağandır ve bu armağan bütünüyle O’na adanmalıdır. “…her düşünceyi tutsak edip Mesih’e bağımlı” kılmalısınız (2.Korintliler 10:5). Denenme zamanı geldiğinde bu sizin en büyük servetiniz olacaktır. Çünkü o zaman imanınız ve Tanrı’nın Ruhu birlikte çalışacaktır. Tanrı’nın takdirine layık düşünceleriniz ve fikirleriniz varsa bunları doğadaki olaylarla –güneşin doğuşu ve batışı, ayın ve yıldızların parlaması, mevsimlerin değişimiyle– karşılaştırmayı ve ilişkilendirmeyi öğrenin. Düşüncelerinizde Tanrı’dan da kaynaklanan düşüncelerin olduğunu göreceksiniz ve aklınız dürtülerinizin insafına terk edilmemiş olacak, daima Tanrı’ya hizmet için kullanılacak.

“Atalarımız gibi biz de günah işledik…” ve “…anımsamadı…” (Mez­mur 106:6-7). Öyleyse hafızanızı harekete geçirin ve uyanın. Kendi kendinize, “Ama Tanrı bana şu an konuşmuyor” demeyin. Belki konuşuyordur. Kim olduğunuzu ve kime kulluk ettiğinizi anımsayın. Hatırlamak için kendinizi gayrete getirin böylece Tanrı’ya karşı sevginiz kat kat artacaktır. Aklınız artık açlık çekmeyecek, aktif ve hevesli olacak, ümidiniz ise hiç kimsenin anlatamayacağı kadar parlak.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın