Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sorunlar Yerine, Rab’be Odaklanmak

Sorunlar Yerine, Rab’be Odaklanmak

130 kez okundu.

Korint’e gönderilen mektupları okudukça bir sürü sorunun olduğunun daha çok farkına varmaya başlıyorum; ayrılıklar, gururlanmalar, övünmeler, tapınmada düzensizlik, üstünlük taslamalar, cinsellikle ilgili sorunlar, ilişki bozuklukları, evlilik, putperestlik (yazarken yoruldum) ve bir sürü belki şey; ama üstüne üstlük bir de onlara o kadar emek vermiş olan Pavlus hakkında konuşuyorlardı. Artık onu beğenmiyorlar hatta başkalarını sahte öğretmenleri ona tercih ediyorlardı.

Pavlus’un söylediği bir şey bana çok dokundu “Aranızdayken İsa Mesih’ten ve O’nun çarmıha gerilişinden başka hiçbir şey bilmemeye kararlıydım” (1.Kor 2:2).

Çok basit gibi görünen ama ne kadar temel, ne kadar gerekli ve ne kadar önemli bir gerçek.

Kendi topluluklarımıza ve kendi durumumuza bakarsak Korint’teki sorunlardan birkaçını belki de çoğunu görebiliyoruz. Belki bizim hakkımızda da bir sürü konuşmalar var. Hele ki siz birilerinden sorumluysanız, hizmette önde gibi görünen biriyseniz…

Çok büyük bir prensip var bu sözde; İsa Mesih’ten ve çarmıhından başka bir şey bilmemeye kararlı olmak!

Biz önce sorunlara bakıyoruz; sonra o sorunları çözmeye girişiyoruz, kendimizi savunuyoruz, eleştirileri bir tenisçi gibi geri püskürtmek için kollarımızı sallıyoruz, durumlara bakıp üzülüyoruz, umutsuzluğa düşüyoruz, durumu düzeltmek için belki de kendimizi harap edecek gayretle çalışıp didiniyoruz.

Elbette sorunları çözmek için bir şeyler yapacağız. Ama bir şeyde kararlı olmayı unutuyoruz; İsa Mesih’i ve çarmıhını bilmeyi…. Bana öyle geliyor ki eğer bizim yüzümüz sürekli bu gerçeğe çevrilirse bizim etrafımızdaki kardeşlerde ister istemez bizim baktığımız yere bakmaya başlayacaklar. “Ya nereye bakıyor bu arkadaş” diye.

O zaman Pavlus’un farkettiği bir şeyi de farkedeceğiz kimseyi değiştiremeyiz, hiçbir sorunu kendi bilgimizle çözemeyiz. Ancak “Peçesiz yüzle Rabbin yüceliğini görerek (çünkü O’na bakıyoruz ve yanımızdakileri de O’na bakmaya itiyoruz) yücelik üstüne yücelikle, O’na benzer olmak üzere değiştiriliyoruz. Bu da Ruh olan Rab sayesinde oluyor” (2. Kor 3:16).

Yani ben değiştiremem, değiştirileceğiz, Ruh bunu yapacak. Belki sizin de hayatınızda, topluluğunuzda bir sürü problem var; benim çok teşvik aldığım bu gerçeğe sizi davet etmek isterim; İsa Mesih’ten ve çarmıhından başka bir şey bilmemeye karar verin; O’na bakın… O zaman mecburen sizin bilmeye karar verdiğinizi bilmeye, sizin baktığınız yere bakmaya mecbur hissedecek etrafınızdakiler.

Kutsal Ruh’un değiştirmesini kabul edelim; biz yapamayız ancak O yapar…

Yazar: BANU ÇELİK

Bir yanıt yazın