Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Gözlerinizden Yaşları Silin

Gözlerinizden Yaşları Silin

157 kez okundu.

Sana güvenirim korktuğum zaman. (Mezmurlar 56:3)

Kaygımızın kökünde imansızlığın yattığı gerçeğine verilecek olası bir cevap şudur: “Kaygı hisleriyle neredeyse her gün mücadele etmek zorunda kalıyorum ve bu yüzden de Tanrı’nın lütfuna olan imanımın tümüyle yetersiz olması gerekiyormuş gibi hissediyorum. Böylece de kurtuluşuma yönelik herhangi bir güvenceye sahip olup olamayacağımı merak ediyorum.”

Bu endişeye cevabım şudur: Diyelim ki bir araba yarışındasın ve senin bitiş çizgisine varmanı istemeyen düşmanın, ön camına çamur fırlatıyor. Geçici bir süreliğine hedefi görememen ve sağa sola sapmaya başlaman, yarışı bırakacağın anlamına gelmez.

Ayrıca yanlış pistte olduğun anlamına hiç gelmez. Aksi takdirde, rakibin –düşmanın– seni hiç mi hiç rahatsız etmiyor olurdu. Bunun anlamı, sileceklerini çalıştırman gerektiğidir.

Kaygı atağa geçip bizim Tanrı’nın yüceliğine ve O’nun bizim için tasarladığı büyük geleceğe yönelik görüşümüzü bozduğunda, bu imansız olduğumuz ya da cennete gidemeyeceğimiz anlamına gelmez. İmanımızın saldırı altında olduğu anlamına gelir.

İlk darbede, Tanrı’nın vaatlerine olan imanımız cızırdayıp sağa sola sapabilir. Ancak sahanın dışına çıkıp çıkmamamız ve bitiş çizgisine varıp varmamamız, bizim lütufla, bir direnç süreci başlatıp başlatmamamıza, yani kaygı imansızlığına karşı atakta bulunup bulunmamamıza bağlıdır. Silecekleri açacak mıyız?

Mezmurlar 56:3 şöyle der: “Sana güvenirim korktuğum zaman.”

Dikkat edin, “Asla korkuyla bocalamam” demiyor. Korku baş gösterir ve savaş başlar. Dolayısıyla Kutsal Kitap gerçek imanlıların asla kaygıya düşmeyeceğini varsaymıyor. Bunun yerine, bize kaygı saldırılarında nasıl savaşacağımızı anlatıyor. Silecekleri nasıl açacağımızı anlatıyor.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın