Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O, Rab’dir!

O, Rab’dir!

148 kez okundu.

”Tomas O’nu, ‘Rabbim ve Tanrım!’ diye yanıtladı.(Yuhanna 20:28)

İsa ona, ‘Bana su ver, içeyim’ dedi” (Yuhanna 4:7). Bizim O’nun susuzluğunu gidermemiz gerekirken, kaçımız İsa Mesih’in bizim susuzluğumuzu gidermesini bekliyoruz! Kendi susuzluğumuzu gidermek için O’na yaklaşmamalıyız, yaşamlarımızı O’nun önüne dökmeliyiz, tüm varlığımızı O’na teslim etmeliyiz. “…Benim tanıklarım olacaksınız” (Elçilerin İşleri 1:8). Bu, İsa Mesih’e kutsal yaşamlar, sözünden dönmez ve karşı konulmaz bir adanmışlık, bizi gönderdiği her yerde O’nu doyuma ulaştıracak bir hayat anlamına gelir.

İsa Mesih’e olan sadakatinize engel olacak şekilde rekabet eden her bir şeye dikkat edin. İsa Mesih’e gerçek adanmışlığımızın en büyük rakibi O’nun için sürdürdüğümüz hizmettir. Hizmet etmek, hayatlarımızı tam olarak O’na teslim etmekten daha kolaydır. Tanrı’nın çağrısının amacı O’nun doyuma ulaşmasıdır, bizim O’nun için bir şeyler yapma çabası içerisinde olmamız değildir. Tanrı için yapılan bir uğraşa gönderilmiyoruz, Tanrı tarafından O’nun hizmetlerinde kullanılmak üzere gönderiliyoruz. İsa Mesih’in kendisine adanmış olmaktan çok O’na hizmet etmeye mi adanmış durumdayız?

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın