Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı Tarafından Verilen Düşmanlar ve Tanrı Tarafından Verilen İman

Tanrı Tarafından Verilen Düşmanlar ve Tanrı Tarafından Verilen İman

126 kez okundu.

Ancak yaşayışınız Mesih’in Müjdesi’ne layık olsun … size karşı olanlardan hiçbir şekilde yılmadığınızı duyayım … Çünkü Mesih uğruna size yalnız Mesih’e iman etmek değil … Mesih uğruna acı çekmek ayrıcalığı da verildi. (Filipililer 1:27-30)

Pavlus Filipililer’e Mesih’in Müjdesi’ne layık bir şekilde yaşamanın, düşmanların önünde korkusuzca yaşamak anlamına geldiğini söylemiştir. Sonrasındaysa bu korkusuzluğun mantığını açıklamıştır.

Mantık şudur: Tanrı size bir değil, iki armağan vermiştir: iman ve acı çekme. 29. ayetin dediği budur. “Çünkü Mesih uğruna size yalnız Mesih’e iman etmek değil … Mesih uğruna acı çekmek ayrıcalığı da verildi.” İman etme ayrıcalığı ve acı çekme ayrıcalığı.

Bunun bu bağlamdaki anlamı şudur: Hem acı çekme zamanlarındaki imanınız hem de acılarınız Tanrı’dan birer armağandır. Pavlus imanlılara düşmanlardan korkmamalarını söylerken, neden korkmamaları gerektiğine ilişkin aklında iki neden vardı:

1. Bunun bir nedeni, düşmanların Tanrı’nın elinde olmasıdır. Onların karşı çıkmaları, Tanrı’dan bir armağandır. O düzenlemektedir. 29. ayetin ilk vurgusu budur.

2. Korkmamamız için diğer nedense, korkusuzluğunuzun, yani imanınızın da Tanrı’nın elinde olmasıdır. Bu da bir armağandır. 29. ayetinde diğer vurgusu de budur.

Dolayısıyla, sıkıntılar karşısındaki korkusuzluğun altında yatan mantık şu çift yönlü gerçektir: Hem sıkıntılarınız hem de sıkıntılar karşısındaki imanınız Tanrı’dan gelen armağanlardır.

Peki bu niçin “Mesih’in Müjdesi’ne layık yaşamak” olarak adlandırılıyor? Çünkü Müjde, iyi haber olarak, Mesih’in antlaşma kanının kendi halkının tamamı için sarsılmaz bir şekilde Tanrı’nın iman veren ve düşmanlarımızı yöneten o kurtarıcı etkinliğini mühürlediğinin haberidir. Bu etkinlik de her zaman bizim sonsuz iyiliğimiz içindir. Müjde’nin güvence altına aldığı şey budur. Bu nedenle, bu şekilde yaşamak Müjde’nin gücünü ve iyiliğini gösterir.

Dolayısıyla, korkmayın. Sıkıntılarınız Tanrı’nın bahşettiğinden daha fazlasını yapamaz. Ayrıca O, ihtiyaç duyduğunuz tüm imanı bahşedecektir. Bu vaatler kanla alınmış ve mühürlenmiştir. Bunlar, Müjde vaatleridir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın