Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » En Yüksek Tırmanış

En Yüksek Tırmanış

184 kez okundu.

“…oğlunu al… sana göstereceğim bir dağda oğlunu yakmalık sunu olarak sun.” (Yaratılış 22:2)

Kişinin karakteri Tanrı’nın isteğini nasıl yorumladığını gösterir (bkz. Mezmur 18:25-26). İbrahim, Tanrı’nın buyruğunu oğlunu öldürmesi olarak anlamıştı ve bu geleneksel inancı yalnızca bu ateşten gömleği giyerek aşabilirdi. Tanrı onun imanını başka türlü arıtamazdı. Kendi gerçek inancımıza göre Tanrı’nın söylediklerine itaat ediyorsak, Tanrı kendisini yanlış bir şekilde temsil eden bu geleneksel inançlardan bizi arındıracaktır. Böyle arıtılması gereken pek çok inancımız vardır. Örneğin, bir annenin çocuğunu aşırı sevmesi sonucu Tanrı’nın çocuğu aldığını düşünmek… Bu İblis’in yalanıdır ve Tanrı’yı bize olumsuz göstermek ister! Eğer İblis bizi zirveye tırmanışımızdan ve Tanrı hakkındaki yanlış geleneksel inançlarımızdan kurtulma yolumuzdan alıkoyabilirse, bunu tekrar yapacaktır. Fakat eğer Tanrı’ya gerçekten bağlı kalırsak, Tanrı kendisini tanımakta daha da ilerlememize hizmet edecek o büyük sıkıntıdan geçmemizi sağlayacaktır.

İbrahim’in Tanrı’ya imanından almamız gereken en büyük ders, Tanrı için her şeyi yapmaya hazır olmasıdır. İnandığının tam tersi gibi görünse de İbrahim o tepeye Tanrı’ya itaat etmek için çıkmıştı. İbrahim kendi inançları uğruna yaşayan biri değildi, yoksa İshak’ı kurban eder, duyduğu meleğin de aslında İblis olduğunu söyleyebilirdi. Böylesi ise bir bağnazın davranışıdır. Eğer Tanrı’ya gerçekten bağlı kalmayı sürdürürseniz, Tanrı sizi her engelden geçirerek kendisini tanımakta ilerlediğiniz, krallığının o özel odalarına götürecektir. Ama kendi kendinizi inandırdığınız görüşlerinizi ve geleneksel inançlarınızı bırakmaya razı olmalısınız. Tanrı’dan sizi denemesini istemeyin. Petrus gibi de yapıp “…zindana da, ölüme de gitmeye…” (Luka 22:33) hazır olduğunuzu haykırmayın. İbrahim, Petrus’un söyledikleri gibi bir şey söylemedi – yaptığı sadece Tanrı’ya içten bir şekilde bağlı kalmayı sürdürmekti, Tanrı da onun imanını arıttı.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın