Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Bugünün Yapılacakları İçin Gereken Enerji

Bugünün Yapılacakları İçin Gereken Enerji

140 kez okundu.

Kurtuluşunuzu saygı ve korkuyla sonuca götürmek için daha çok gayret edin. Çünkü kendisini hoşnut edeni hem istemeniz hem de yapmanız için sizde etkin olan Tanrı’dır. (Filipililer 2:12-13)

Buradaki nihai fail Tanrı’dır. Kurtuluşunuzu sonuca götürmek için gayret edin… çünkü sizde etkin olan, isteyen ve çalışan Tanrı’dır. Tanrı kendisini hoşnut edeni istemekte ve onun için çalışmaktadır. Ama buna inanmak Hristiyanları pasif yapmaz. Onları umutlu, enerjik ve cesur kılar.

Her gün kendi özel hizmetimizde yapılacak bir iş vardır. Pavlus bu işi yapma yolunda çalışmamızı buyurmaktadır. Ancak bunu Tanrı’nın sağladığı güçle nasıl yapacağımızı da bize söyler: O’na inanın! Tanrı’nın bizzat bugün, O’nu hoşnut edeni hem istemeniz hem de yapmanız üzere sizde etkin olacağı vaadine inanın.

Gelecek lütuf vaadini şimdiki zamanda tecrübe etmemizi sağlayan, her an merhametle çalışmakta olan Tanrı’nın kendisidir. Kurtuluşumuzu sonuca götürmek için nasıl etkin olacağımızı açıklarken, Pavlus’un odaklandığı şey geçmiş lütfa duyduğumuz şükran değildir. Bunu ifade ediyorum çünkü birçok Hristiyan, kendilerine itaatlerinin arkasındaki neden sorulduğunda, şükran cevabını vereceklerdir. Ancak Pavlus’un bizim çalışmamızın arkasındaki motivasyondan ve güçten bahsederken vurgu yaptığı şey bu değildir. Tanrı’nın yapmış olduklarına değil, yapacak olduklarına duyulan imanı vurgulamaktadır. Kurtuluşunuzu etkin kılın! Peki, neden? Nasıl? Çünkü her an için, Tanrı’dan yeni lütuf gelmektedir. O, her an isteminizde ve eylemenizde çalışmaktadır. Önümüzdeki saatin ve önümüzdeki binlerce yılın getireceği zorluklar için, buna inanın.

Gelecek lütfun gücü, yaşayan Mesih’in gücüdür. Gelecekte karşılaşacağımız her an bizden yana etkin olmak üzere hazırdır. Bu yüzden Pavlus, kendisiyle olan Tanrı lütfunun kendi üzerindeki etkisini açıklarken şöyle der: “Ulusların söz dinlemesi için Mesih’in benim aracılığımla, sözle ve eylemle, mucizeler ve harikalar yaratan güçle, Kutsal Ruh’un gücüyle yaptıklarından başka şeyden söz etmeye cesaret edemem” (Romalılar 15:18).

Dolayısıyla, kendisi Mesih’in onun hizmeti aracılığıyla gerçekleştirdiklerinden başka bir şeyden söz etmeye cesaret edemeyecek olduğundan ancak yine de, lütfun kendi hizmeti aracılılığıyla gerçekleştirdiklerinden söz etmiş olmasından dolayı (1. Korintliler 15:10), bu şu anlama gelmektedir: Lütfun gücü, Mesih’in gücüdür.

Bu da şu demektir: Önümüzdeki beş dakika için ve önümüzdeki elli yıllık hizmet için ihtiyaç duyduğumuz güç, her şeye gücü yeten Mesih’ten –her zaman bizden yana olacak olan, her zaman kendisini hoşnut edeni istemeye ve yapmaya hazır olan Mesih’ten– gelecek olan lütuftur.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın