Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Açgözlülük Denen Ölüm Tuzağı

Açgözlülük Denen Ölüm Tuzağı

146 kez okundu.

Zengin olmak isteyenler ayartılıp tuzağa düşerler, insanı çöküşe ve yıkıma götüren birçok saçma ve zararlı arzulara kapılırlar. (1. Timoteos 6:9)

Açgözlülük, canı sonsuza dek cehennemde yıkıma uğratabilir.

Bu yıkımın bir çeşit geçici finansal hezimet değil, ancak cehennemdeki son yıkım olduğundan emin olmamın sebebi, Pavlus’un üç ayet sonra 1. Timoteos 6:12’de söyledikleridir. Açgözlülüğe karşı bir iman savaşıyla mücadele edilmesi gerektiğini söylemektedir. Sonrasında şöyle ekler: “Sonsuz yaşama sımsıkı sarıl. Bunun için çağrıldın ve birçok tanık önünde yüce inancı açıkça benimsedin.” Açgözlülükten kaçıp gelecek lütfa imanla tatmin uğrunda edilen mücadelede söz konusu olan şey, sonsuz yaşamdır.

Dolayısıyla, Pavlus 1. Timoteos 6:9’da zenginlik arzusunun insanları çöküşe götürdüğünü ifade ederken, kibirli olmanın evliliğinizi veya işinizi bozacağını kastetmemektedir (ki kesinlikle bozabilir de!). Açgözlülüğün, sonsuzluğunuzu bozacağını söylemektedir. Ya da 1. Timoteos 6:10’un sonunda söylendiği gibi, “Kimileri zengin olma hevesiyle imandan saptılar, kendi kendilerine çok acı çektirdiler” (kelimesi kelimesine çevirirsek: “kendilerini birçok acının ucuna taktılar”).

Tanrı bizi Kutsal Kitap’ta merhamet dolu bir şekilde uyarmış ve bize açgözlülük putperestliğinin asla kazançla sonuçlanmadığını söyleyerek gerekenden fazlasını yapmıştır. Açgözlülük, tam anlamıyla çıkmaz bir sokaktır. Bir hile ve ölümcül bir tuzaktır.

 Bu nedenle, size söyleyeceğim şey 1. Timoteos 6:11’in söyledikleridir: “Bu şeylerden kaç!” Geldiğini gördüğünde (belki bir televizyon reklamında, bir Noel kataloğunda, aniden beliren bir internet reklamında ya da bir komşunun satın aldığı bir şeyde), ondan hayvanat bahçesinden firar etmiş kükreyen, aç bir aslandan kaçarmışsın gibi kaç. “Sonsuz yaşama sımsıkı sarıl.”

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın