Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kalıcı Olan Tek Mutluluk

Kalıcı Olan Tek Mutluluk

“Bunun gibi, siz de şimdi kederleniyorsunuz, ama sizi yine göreceğim. O zaman yürekten sevineceksiniz. Sevincinizi kimse sizden alamaz.” (Yuhanna 16:22)

“Sevincinizi kimse sizden alamaz” çünkü sevinciniz İsa’yla olmaktan gelmektedir ve İsa’nın dirilişi de asla ölmeyeceğiniz, O’ndan asla koparılmayacağınız anlamına gelmektedir.

Dolayısıyla sevincinizin asla sizden alınmaması için, iki şeyin doğru olması gerekir. Bunlardan ilki sevincinizin kaynağının sonsuza dek kalıcı olması ve diğeriyse sizin sonsuza dek kalıcı olmanızdır. Eğer siz veya sevincinizin kaynağı geçiciyse, sevinciniz sizden alınacaktır.

Buna karşılık bir sürü insanın bununla yetinmesi ne yazık! “Ye, iç, yaşamın tadını çıkar, nasıl olsa yarın öleceğiz” diye düşünürler (Luka 12:19). Yiyecek kalıcı değil ve ben de kalıcı değilim. O zaman hâlâ daha şansımız varken, bunu en iyi şekilde kullanalım. Ne acı bir şey!

Eğer bu düşüncelerle ayartılıyorsanız, lütfen olabildiğince ciddi bir şekilde, eğer sevinciniz İsa’yla olmaktan geliyorsa, ne bu yaşamda ne de gelecek yaşamda “sevincinizi kimse[nin] sizden alamaz” olduğunu düşünün.

Eminim ki, ne ölüm, ne yaşam, ne melekler, ne yönetimler, ne şimdiki ne gelecek zaman, ne güçler, ne yükseklik, ne derinlik, ne de yaratılmış başka bir şey bizi Rabbimiz Mesih İsa’da olan Tanrı sevgisinden ayırmaya yetecektir (Romalılar 8:38-39).

İsa’yla olmaktaki sevinç, şimdiden sonsuza uzanan kesiksiz bir çizgidir. Asla kesilmez – ne O’nun ne de sizin ölümünüzle.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın