Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İsa Hakkındaki Kuşkularımız

İsa Hakkındaki Kuşkularımız

140 kez okundu.

“Kadın, ‘Efendim’ dedi, ‘Su çekecek bir şeyin yok, kuyu da derin.” (Yuhanna 4:11)

Kendi kendinize hiç, “Tanrı’nın sözündeki harika gerçeklerden etkilendim, ama gerçekte benden böyle yaşamamı beklemiyordur ve tüm bu detayları hayatımda gerçekleştirmeyecektir herhalde!” dediğiniz oldu mu? Oysa İsa Mesih’in erdemleri temelinde O’nunla karşılaşmamız söz konusu olunca, tutumlarımız üstün bir dindarlığı yansıtır. İsa’nın ideallerinin çok yüksek olduğunu düşünürüz ve O’nun idealleri bizi etkiler, ama O’nun gerçeklerinin uzak bir ihtimal olduğuna inanırız – yani aslında O’nun söylediklerinin gerçekleştirilmesinin pek de mümkün olmadığını düşünürüz. Her birimiz hayatımızın bir alanında İsa’yla ilgili olarak bunları düşünür. İsa hakkındaki bu şüpheler ve kuşkular, gözlerimizin Tanrı’dan ayrılmasına sebep olan soruları düşündüğümüzde ortaya çıkar.

Dertlerimizi İsa’yla paylaşırken insanlar bize şunları sorar: “Yaşamana yetecek kadar parayı nereden kazanacaksın? Nasıl yaşayacaksın ve sana kim bakacak?” Veya durumumuzun İsa’nın taşıyamayacağı kadar ağır olduğunu söylediğimizde içimizde kuşkular başlar. Şöyle deriz: “ ‘Rabbe güven’ demek kolay, ama hayatımı devam ettirmem de lazım ve dahası İsa’nın kuyudan su çekecek bir şeyi bile yoktu – bu şeyleri bize vermesi için elinde hiçbir araç yok.” Öte yandan, “İsa hakkında hiçbir kuşku duymuyorum, sadece kendimle ilgili kuşkularım var” sözlerinden kaçınarak sahte bir dindarlıktan uzak durun. Dürüstsek kendimizle ilgili hiçbir şüphemiz ve kuşkumuz olmadığını açıkça itiraf ederiz. Çünkü neleri yapmaya yeterli olup olmadığımızı kesinlikle biliriz. Ancak İsa’yla ilgili kuşkularımız vardır. Ve bizim yapamadığımızı O’nun yapabileceğini düşündüğümüzde bile gururumuz incinir.

Kuşkularım, İsa’nın söylediklerini nasıl yapacağını araştırmamla ortaya çıkar. Şüphelerim kendimi değersiz görme hislerimin derinliğinden taşar. Bu kuşkuları kendimde fark edersem ışığa getirmeliyim ve açıkça itiraf etmeliyim: “Rab, senden kuşku duydum. Senin yapabileceklerine iman etmedim, sadece kendiminkilere inandım. Ve senin her şeye yeten gücünü kendi sınırlı anlayışım kadar sanarak imansızlık ettim.”

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın