Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Günahkârların En Kötüleri İçin Umut

Günahkârların En Kötüleri İçin Umut

150 kez okundu.

“Merhamet ettiğime merhamet edeceğim, acıdığıma acıyacağım.” (Mısır’dan Çıkış 33:19)

Musa, daha yeni putperestlik yapmış ve bu şekilde kendilerini Mısır’dan çıkaran Tanrı’nın adına küfretmiş olan bir halka, Tanrı’nın gerçekten de merhamet edebileceğine ilişkin umuda ihtiyaç duymaktaydı.

Musa’ya ihtiyaç duyduğu bu umudu ve güveni vermek üzere, Tanrı şöyle dedi: “Merhamet ettiğime merhamet edeceğim, acıdığıma acıyacağım.” Bir başka deyişle, “Seçimlerin insanın kötülük ya da iyilik düzeyine bağlı değil, tümüyle benim hür ve egemen isteğime bağlıdır. Bu nedenle, kimse bana falanca kişinin lütuf gösterilemeyecek kadar kötü olduğunu söyleyemez.” Birisinin Tanrı’ya bunu söylemesi, Tanrı’nın özgür olmadığını ve seçimin de koşulsuz olmadığını ima ederdi.

Koşulsuz seçim doktrini, günahkârların en kötüleri için yüce umut doktrinidir. Bunun anlamı, lütuf adayı olma noktasında, geçmişinizin Tanrı’nın seçimi açısından hiçbir önemi olmadığıdır. Bu iyi bir haberdir.

Eğer yeniden doğmamış ve İsa Mesih’te kurtaran imana kavuşturulmamışsanız, geçmişinizin o büyük çürümüşlüğünün ve acımasızlığının, Tanrı’nın lütufkâr etkinliğinin sizin yaşamınızda çalışması için aşılmaz bir engel olduğunu düşünüp umutsuzluğa kapılmayın. Tanrı günahkârların en kötülerini kurtararak kendi özgür lütfunu yüceltmeyi sever. 

Günahınızdan dönün ve Rab’be seslenin. O bu günlük okumada bile, eğer bunu okuyor veya duyuyorsanız, size lütfetmekte ve merhameti için O’na gitmeniz için sizi şiddetle teşvik etmektedir.

“Gelin, şimdi davamızı görelim. Günahlarınız sizi kana boyamış bile olsa kar gibi ak pak olacaksınız. Elleriniz kırmız böceği gibi kızıl olsa da yapağı gibi bembeyaz olacak” (Yeşaya 1:18).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın