Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Güç Yitiren Hizmet

Güç Yitiren Hizmet

139 kez okundu.

“Yaşam suyunu nereden bulacaksın?” (Yuhanna 4:11)

Kuyu derin” – aslında Samiriyeli kadının düşündüğünden de derin! (4:11). İnsan doğasının ve insan hayatının derinliklerini bir düşünün; içinizdeki “kuyuların” derinliğini düşünün. İsa’nın hizmeti hayatınızda işlev görmeyecek bir noktaya gelene kadar O’nu sınırlıyor ve gücünü yitirmesine mi sebep oluyorsunuz? Yüreğinizde derin bir yara ve sıkıntı “kuyusu” olduğunu varsayalım. İsa size geliyor ve “Yüreğiniz sıkılmasın…” diyor (Yuhanna 14:1). Siz ise omzunuzu silkip, “Ama Rab kuyu çok derin, sen bile bu kuyunun içindeki sakinliği ve rahatlığı açığa çıkaramazsın” mı diyeceksiniz? Aslında bu doğrudur. İsa, insan doğasının kuyularından hiçbir şey çıkaramaz – göklerden indirir. İsrail’in Kutsal Olanı’nı, geçmişte yapmasına izin verdiğimiz şeylerle ve “Tabi ki, Tanrı’dan bu şeyi yapmasını bekleyemem” sözleriyle sınırlıyoruz. O’nun gücünün sınırlarını belirleyen şey, İsa’nın öğrencileri olarak yapabileceği şeye inanmamamızdır. Gücünün her şeye yettiğini unuttuğumuz an, O’nun içimizdeki hizmetini zayıflatıyor ve gücünün etkin olmamasına neden oluyoruz. O’nun gücünün etkin olmaması bizde gerçekleşir, O’nda değişen bir şey olmaz. İsa’ya bizi teselli eden ve bizi kayıran Rab olarak yaklaşıyoruz, ama O’na Her Şeye Gücü Yeten Tanrı olarak yaklaşmaktan kaçınıyoruz.

Bazılarımızın Hıristiyanlığın böylesine zavallı örnekleri olmamızın sebebi, Mesih’i Her Şeye Gücü Yeten Tanrı olarak tanımakta zayıf olmamızdandır. Hıristiyan özelliklerimiz ve Hıristiyanlığa ait deneyimlerimiz var, fakat İsa Mesih’e teslimiyet ve bağlılık yok. Zor şartlarda kaldığımızda, “Tabi ki bu konu hakkında hiçbir şey yapamaz” diyerek Tanrı’nın hizmetinin gücünü zayıflatıyoruz. Kendi kuyumuzun dibine erişebilmekte, kendimiz için su çekmekte zorlanıyoruz. Hemen vazgeçip “Olmaz” demeyin. Eğer İsa’ya bakarsanız yapılabileceğini göreceksiniz. ‘Eksiklikler kuyumuz’ çok derindir, ama kendinize bakmayıp O’na bakmaya gayret edin.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın