Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tüm Doğanın Hükümdarı

Tüm Doğanın Hükümdarı

128 kez okundu.

Kura koyna atılır; fakat onun her hükmü RAB’dendir. (Süleyman’ın Özdeyişleri 16:33 – Kitab–ı Mukaddes Çevirisi)

Bugünün dilinde biz şöyle derdik: “Zarlar masaya atılır ama her oyunun kararı Tanrı tarafından verilir.”

Bir başka deyişle, O’nun kendi amaçları için hükmetmeyeceği hiçbir fazla ufak bir olay yoktur. “İki serçe bir meteliğe satılmıyor mu? Ama Babanız’ın izni olmadan bunlardan bir teki bile yere düşmez. Size gelince, başınızdaki bütün saçlar bile sayılıdır” (Matta 10:29-30).

LasVegas’ta atılan her zar, binlerce ormanın içerisinde yere ölü olarak düşen her kuş – hepsi Tanrı’nın buyruğudur.

Yunus kitabında, Tanrı bir balığa bir adamı yutmasını buyurur (1:17), bir ota gölge olması için büyümesini buyurur (4:6) ve bir bitki kurduna o otu kemirip kurutmasını buyurur (4:7).

Üstelik balıkların ve bitki kurtlarının yaşamından da öte, yıldızlar bile Tanrı’nın buyruğuna göre konumlanmakta ve konumlarını korumaktadırlar.

Başınızı kaldırıp göklere bakın. Kim yarattı bütün bunları? Yıldızları sırayla görünür kılıyor; her birini adıyla çağırıyor. Büyük kudreti, üstün gücü sayesinde hepsi yerli yerinde duruyor. (Yeşaya 40:26)

O halde bu dünyanın doğal olayları, hava durumundan afetlere, hastalıklardan ölüme kadar tüm bu doğal olaylar üzerindeki hükmü ne de fazladır.

Yasasını uygular;

Yıldızları yerli yerinde tutar

Ve güneş kendi yörüngesinde itaatle parıldar;

Tepeler ve dağlar,

Nehirler ve pınarlar,

Okyanusun derinlikleri

O’nun tanrılığını açıklar.

(“Let All Things Now Living,” Katherine Davis)

Dolayısıyla, hiçbir doğal olayın Tanrı’nın bilge ve iyi amaçlarının, mükemmel hakimiyetinin dışında kalmadığını bilerek tanrısal bir korku ve esenlik içerisinde duralım.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın