Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tarifsiz Ayrıcalığımız

Tarifsiz Ayrıcalığımız

156 kez okundu.

Tanrı, “Ben Ben’im” dedi. (Mısır’dan Çıkış 3:14)

Bu yüce “Ben Ben’im” adının taşıdığı imalardan bir tanesi, bu sınırsız, mutlak, kendi kendisini yöneten hür Tanrı’nın, İsa Mesih’te bizim yanımıza gelmiş olduğudur.

Yuhanna 8:56-58’de, İsa dönemin Yahudi önderlerinin eleştirilerine karşılık verir. Şöyle der: “Babanız İbrahim günümü göreceği için sevinçle coşmuştu. Gördü ve sevindi.” Yahudiler, “Sen daha elli yaşında bile değilsin. İbrahim’i de mi gördün?” dediler. İsa, “Size doğrusunu söyleyeyim, İbrahim doğmadan önce ben varım” dedi.

İsa kendisini bundan daha çok yüceltebilecek başka kelimeler bulabilir miydi? Kendisi “İbrahim doğmadan önce ben varım” derken, Tanrı adının o yüce gerçeğini tümüyle üzerine almış, onu hizmetkârlıktan doğan alçakgönüllülükle kuşatmış, bizim isyanlarımız için kendisini kurban olarak sunmuş ve bizim korkusuzca Tanrı’nın o sınırsız, mutlak, her şeye yeten görkemini görebilmemizin yolunu açmıştır.

İsa Mesih’te Tanrı’dan doğmuş olan bizler, Yahve’yi Babamız olarak, “Ben Ben’im” diyen Tanrı olarak bilip tanımanın tarifsiz ayrıcalığına sahibiz. Nitekim tanıdığımız bu Tanrı;

  • var olandır
  • kişiliği ve gücü yalnızca kendisine özgü olandır
  • değişmeyendir
  • evrendeki tüm gücün ve enerjinin kaynağıdır
  • ve tüm yaratılışın yaşayışını kendisine göre şekillendirmesi gereken varlıktır.

Duam o ki, Tanrı’nın adını bilenler, tümüyle O’na güvensin (Mezmurlar 9:10).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın