Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Göksel Görüme İnat

Göksel Görüme İnat

161 kez okundu.

“Bu göksel görüme uymazlık etmedim.” (Elçilerin İşleri 26:19)

Tanrı’nın bize verdiği “göksel görümü” kaybedersek bunun sorumlusu yalnızca biziz, Tanrı değildir. Kendi ruhsal gelişimimizdeki eksikliğimizden dolayı görümü kaybederiz. Tanrı’yla ilgili inançlarımızı gündelik yaşamlarımıza uygulamazsak, Tanrı’nın bize vermiş olduğu görüm asla yerine gelmeyecektir. “Göksel görüme” itaatin tek yolu varlığımızın en derinliklerindekileri –verebilece­ğimizin en iyisini– O’nun yüceliği için sunmaktır. Buna yalnızca Tanrı’nın görümünü sürekli olarak hatırlamaya karar verdiğimizde ulaşabiliriz. Fakat asıl denenme, görüme gündelik yaşamımızın en ince detaylarında bile boyun eğmektir – sadece kilise toplantılarında ve kişisel dua zamanlarımızda değil; her saatin her dakikası, her dakikanın her saniyesi.

“…Gecikiyormuş gibi görünse de bekle olacakları…” (Habakkuk 2:3). Kendi çabalarımızla görümün gerçekleşmesini sağlayamayız, ancak görüm ortaya çıkana dek görümün esininde yaşamalıyız. Başlangıçta görümü gördük, ama onu beklemedik. Gündelik işlerimizin peşinde aceleyle koşuşturmaya devam ettik ve görüm gerçekleştiğinde ise onu göremedik bile. “Geciken” görümü beklemek, Tanrı’ya sadakatimizin gerçek denenmesidir. Gündelik meşguliyetlere kapılmak kendi canımız için bir risktir, görümün gerçekleşmesini kaçırmaktır.

Tanrı’nın fırtınalarını görmek için uyanık kalıp bekleyin. Tanrı’nın kutsallarını bir yere dikmesinin tek yolu kendi fırtınalarının rüzgarıdır. İçi boş bir çekirdek olup olmadığınız kanıtlanacaktır. Bu, gördüğünüz görümün ışığında yaşayıp yaşamadığınız gerçeğine bağlıdır. Tanrı sizi fırtınalarıyla göndersin, ama sakın O sizi göndermeden gitmeyin. Eğer ekileceğiniz yeri kendiniz seçerseniz ürün vermeyen içi boş bir çekirdek olacaksınız. Ancak Tanrı’nın sizi ekmesine izin verirseniz “…çok meyve vereceksiniz…” (Yuhanna 15:8).

Tanrı’nın bizim için sahip olduğu göksel görümün “ışığında yürümemiz” ve görümü yaşamamız gerekir (1.Yuhanna 1:7).

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın